Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP
i św. Maksymiliana Kolbe
pieczec ul. Cegielniana 7a
41-400 Mysłowice
tel.(32)2223121

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
22 NIEDZIELA ZWYKŁA
03.09.2017r.

Zgromadziliśmy się aby sławić zwycięstwo Chrystusa, aby uczestniczyć w Jego krzyżu, przez który przychodzi życie i zbawienie. Dla chrześcijanina nie ma innej drogi, jak iść za Chrystusem, który nas zbawił przez swe uniżenie, śmierć i zmartwychwstanie. Nasza obecność na tej Eucharystii ma być wyrazem, że idziemy za Chrystusem i chcemy uczestniczyć w Jego zwycięstwie.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

 1. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godzinie 16.00. Msza św. popołudniowa o godzinie 16.30. Zespól Charytatywny po każdej Mszy św. zbiera ofiary na potrzebujących z naszej parafii. Dziś w Katedrze katowickiej Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie o godzinie 14.00.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:
  - w piątek - Święto Narodzenia NMP.
 3. W poniedziałek – Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego dla dzieci SP nr 3 o godzinie 9.00.
 4. We wtorek – nabożeństwo ku czci św. Antoniego po Mszy św. porannej. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00.
 5. W środę – nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Podziękowania i prośby można składać w zakrystii przed nabożeństwem.
 6. W czwartek - Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00.
 7. W piątek – Msza św. dla wszystkich dzieci o godzinie 16.30. Spowiedź dla dzieci i młodzieży od godziny 16.00. Dzieciom klas pierwszych poświęcimy tornistry i przybory szkolne.
 8. W sobotę – 9 września zapraszamy wszystkich Parafian na XVII Bezalkoholowy Festyn Parafialny. W ramach festynu odbędzie się m.in. rodzinny rajd rowerowy o godzinie 9.00. Uroczysta Msza św. w intencji Parafian, Gości i Ofiarodawców o godzinie 15.00, po której zapraszamy na spotkanie z projektantem witraży w naszym kościele prof. Wernerem Lubosem. Podczas Mszy św. przedstawicielom wszystkich grup parafialnych zostaną przekazane świece. Szczegółowy plan festynu zamieszczony jest na plakatach, wydrukowany w „Dzwonku Janowskim” oraz zamieszony na naszej stronie internetowej. W związku z festynem bardzo serdecznie prosimy panów i młodzież o pomoc w przygotowaniu estrady w sobotę o godzinie 8.00. Panie chcące podzielić się swoimi słodkimi wypiekami, prosimy o dostarczenie ich do klubu „U Plebana” w sobotę po Mszy św. porannej. W tym dniu nie będzie nabożeństwa ku czci św. Maksymiliana.
 9. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii. W tym dniu odbędzie się pielgrzymka do sanktuarium NMP w Pszowie.
 10. Kancelaria Parafialna od tego tygodnia czynna będzie: w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki od godziny 7.00 do 9.00 oraz we wtorki i czwartki od godziny 16.00 do 18.00. W sprawach ślubnych : w poniedziałki i wtorki o godziny 19.00 do 20.00.
 11. Grupa św. O. Pio zaprasza na pielgrzymkę do Górki Przeprośnej i na Jasną Górę 23 września. Koszt 30 zł. Zapisy w kancelarii.
 12. Zachęcamy wiernych szczególnie małżonków, do przeżycia rekolekcji zamkniętych w naszych domach rekolekcyjnych w Brennej, Panewnikach lub Kokoszycach.
 13. Dzieci i młodzież zapraszamy do włączenia się w grupy parafialne: Dzieci Maryi, Ministrantów Scholi i Oazę. Najbliższe spotkanie ministrantów w sobotę 9 września o godz.10.00.
 14. Pragniemy poinformować, że w piątek 8 września od godziny 17.00 rozpoczną się uroczystości związane z nadaniem rondu przy ulicy Katowickiej w Mysłowicach imienia: Rondo Światowych Dni Młodzieży. O godzinie 17.00 odbędzie się projekcja filmu dokumentalnego, nakręconego podczas Światowych Dni Młodzieży.
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do kupienia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Rycerz Niepokalanej”, „ Ola i Jaś”, „Dominik” z płytą, „Dzwonek Janowski” i inna prasa religijna.

Serdeczne Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary, a na cały dzień i wszystkie dni tygodnia niech nam Pan Bóg błogosławi. 

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia Parafialne 2017 22 Niedziela Zwykła 2017r.