Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP
i św. Maksymiliana Kolbe
pieczec ul. Cegielniana 7a
41-400 Mysłowice
tel.(32)2223121

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
23 NIEDZIELA ZWYKŁA
10.09.2017r.

Sam Jezus Chrystus zaprosił nas, abyśmy jako wspólnota parafialna w łączności z całym Kościołem powszechnym uroczyście święcili pamiątkę Jego męki, śmierci i zmartwychwstania. Dzisiaj Chrystus w liturgii słowa zapyta każdego z nas: kim jestem dla ciebie, człowieku XXI wieku? Niech nasza wiara w Jezusa Chrystusa nie wyraża się w słownych deklaracjach, ale w dobrych czynach codziennego życia.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

 1. Nieszpory o godzinie 16.00. Msza św. popołudniowa o godzinie 16.30 po której zapraszamy na spotkanie wszystkich, którzy w ubiegłym roku przyjmowali uczestników Światowych Dni Młodzieży. Dziś odbywa się pielgrzymka do Sanktuarium NMP w Pszowie.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:
  - we wtorek - Uroczystość NMP Piekarskiej, głównej patronki archidiecezji
  - w środę - św. Jana Chryzostoma, bpa i dK.
  - w czwartek - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
  - w piątek - NMP Bolesnej
  - w sobotę - św. męcz. Korneliusza, pap. I Cypriana, bpa
 3. We wtorek – Msza św. w intencji emerytów, rencistów i starszych Parafian o godz. 8.00. Po Mszy św. i nabożeństwie ku czci św. Antoniego spotkanie w klubie „U Plebana”. W tym dniu nie ma Mszy św. o godz. 7.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00.
 4. W środę – nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Podziękowania i prośby można składać w zakrystii przed nabożeństwem. Poradnia Życia Rodzinnego dla narzeczonych i wszystkich zainteresowanych czynna będzie w kancelarii parafialnej od godz. 18.00 do 20.00. W tym dniu zapraszamy na Mszę św. fatimską z nabożeństwem i procesją ze świecami dookoła kościoła o godz. 20.00.
 5. W czwartek – przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego dlatego poświęcimy krzyże przyniesione do kościoła. Prosimy o przyozdobienie naszych krzyży przydrożnych. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00.
 6. W piątek – we wspomnienie MB Bolesnej patronki Apostolstwa Dobrej Śmierci zapraszamy członków Apostolstwa na Mszę św. o godz. 7.00. Msza św. do Miłosierdzia Bożego z nabożeństwem o godz. 15.00. Msza św. dla wszystkich dzieci o godzinie 16.30. Spowiedź dla dzieci i młodzieży od godziny 16.00.
 7. W sobotę – Nabożeństwo ku czci św. Maksymiliana o godz. 17.30. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00, a w tygodniu przed każdą Mszą św. Wieczór modlitwy uwielbienia, na który serdecznie zapraszamy o godz. 19.00.
 8. W przyszłą niedzielę – Kolekta przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny U.Ś.. W tym dniu w katowickiej Katedrze spotkają się Dzieci Maryi.
 9. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w zorganizowanie XVII Bezalkoholowego Festynu Parafialnego.
 10. Młodzież klas III gimnazjalnych, która pragnie przygotować się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej Parafii, składa w kancelarii parafialnej własnoręcznie napisane podanie wraz ze wszystkimi danymi do końca września.
 11. Grupa św. O. Pio zaprasza na pielgrzymkę do Górki Przeprośnej i na Jasną Górę 23 września. Koszt 30 zł. Zapisy w kancelarii.
 12. Dzieci i młodzież zapraszamy do włączenia się w grupy parafialne: Dzieci Maryi, Ministrantów Scholi i Oazy.
 13. Jezuickie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mysłowicach zaprasza do bezpłatnej nauki w Szkole Policealnej SOCIUS w Chorzowie na kierunkach: Opiekun medyczny, Technik masażysta, Asystent osoby niepełnosprawnej oraz Technik usług kosmetycznych. Szczegóły w gablotce.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do kupienia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Misyjne Drogi”, „ Ola i Jaś” z płytą, „Dominik” z płytą, „Dzwonek Janowski” i inna prasa religijna.

Serdeczne Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary, a na cały dzień i wszystkie dni tygodnia niech nam Pan Bóg błogosławi. 

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia Parafialne 2017 23 Niedziela Zwykła 2017r.