Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP
i św. Maksymiliana Kolbe
pieczec ul. Cegielniana 7a
41-400 Mysłowice
tel.(32)2223121

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
24 NIEDZIELA ZWYKŁA
17.09.2017r.

W codzienności naszego życia my sami poprzez słowo, rozpowszechniane plotki, obmowy czy nawet oszczerstwa, poprzez powielanie niesprawdzonych informacji, niejednokrotnie przyczyniamy się do tworzenia różnych stereotypów o drugich.
Jednak mimo wszystkiego, każdy z nas w życiu osobistym doświadcza słabości i grzechu, dlatego przychodzimy tutaj na tę Mszę Świętą, aby na początku tej Ofiary przeprosić Pana Boga za wszelkie zło i grzech, który oddala nas od Jego łaski. Stańmy w prawdzie przed Bogiem tak jak marnotrawny syn i prośmy Stwórcę o miłosierdzie.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

 1. Nieszpory o godzinie 16.00. Msza św. popołudniowa o godzinie 16.30. Po każdej Mszy św. dopołudniowej zapraszamy do naszego klubu „U Plebana”, gdzie nożna nabyć ciekawe książki, kartki i dewocjonalia.. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich odpowiedzialnych za przekazywanie informacji. Dziś także w katowickiej Katedrze spotykają się na dorocznej pielgrzymce Dzieci Maryi.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:
  - w poniedziałek - Święto Św. Stanisława Kostki, zak., patrona Polski i młodzieży
  - w środę - św. męcz. Andrzeja Kim Taegon, prezb. i Pawła Chong Hasang i Tow.
  - w czwartek - Święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
  - w sobotę - św. Pio z Pietrelciny, prezb.
 3. W tym tygodniu obchodzimy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
 4. W poniedziałek – spotkanie dla 5-latków oraz dzieci przygotowujących się do Wczesnej Komunii Świętej o godz. 18.00 w klubie „U Plebana”.
 5. We wtorek – Nabożeństwo ku czci św. Antoniego po Mszy św. porannej. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00.
 6. W środę – nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Podziękowania i prośby można składać w zakrystii przed nabożeństwem.
 7. W czwartek – Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00.
 8. W piątek – Msza św. dla wszystkich dzieci o godzinie 16.30. Spowiedź dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej od godziny 16.00. Nauka przed chrztem, którego udzielamy w przyszłą niedzielę, dla rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 19.00 w kościele.
 9. W sobotę – Msza św. w intencji grupy modlitewnej Św. O. Pio o godz. 7.00. Wyjazd do Górki Przeprośnej i na Jasną Górę w sobotę o godz. 12.00 z parkingu parafialnego. Powrót ok. godz. 21.00. Nabożeństwo ku czci św. Maksymiliana o godz. 17.30. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00, a w tygodniu przed każdą Mszą św.
 10. W przyszłą niedzielę – Kolekta jako specjalna przeznaczona będzie na wszystkie prace remontowe kościoła i domu parafialnego.
 11. Młodzież klas III gimnazjalnych, która pragnie przygotować się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej Parafii, składa w kancelarii parafialnej własnoręcznie napisane podanie wraz ze wszystkimi danymi do końca września.
 12. Najbliższe spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej (starej i nowej) odbędzie się w poniedziałek 25 września o godz. 19.00.
 13. Za tydzień od poniedziałku 25 września będziemy przyjmowali intencje mszalne na przyszły rok. Przez 2 tygodnie zapisywać będziemy intencje jubileuszowe i terminy ślubów, a później Msze św. za zmarłych. W związku z intencjami prosimy o ich potwierdzanie miesiąc przed ich odprawieniem.
 14. Dzieci i młodzież zapraszamy do włączenia się w grupy parafialne: Dzieci Maryi, Ministrantów Scholi i Oazy.
 15. Konferencja Episkopatu Polski poparła zbieranie podpisów pod projektem obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej "Zatrzymaj aborcję", które celem jest wykreślenie z polskiego prawa aborcji eugenicznej. Projekt nie zawiera innych zmian w ustawie aborcyjnej. Prosimy o ewentualne poparcie tej inicjatywy.
 16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do kupienia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Misyjne Drogi”, „ Ola i Jaś”, „Dominik” z płytą, ”Cuda i Łaski”, „Dzwonek Janowski” i inna prasa religijna.

Serdeczne Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary, a na dzisiejszy dzień i cały tydzień niech nam Pan Bóg błogosławi. 

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia Parafialne 2017 24 Niedziela Zwykła 2017r.