Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP
i św. Maksymiliana Kolbe
pieczec ul. Cegielniana 7a
41-400 Mysłowice
tel.(32)2223121

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
30 NIEDZIELA ZWYKŁA
29.10.2017r.

Bóg nie ma względu na osoby, dlatego nas wszystkich wezwał do wiary i pragnie obdarować swymi dobrami. Uczestnicząc w Eucharystii dołączmy nasz głos do pokornej modlitwy całego Kościoła, by przyszło Boże Królestwo a ludzie żyli w prawdzie i miłości.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jako specjalna przeznaczona jest na wszystkie prace remontowe kościoła i domu parafialnego. Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary.

 1. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe dzisiaj o godz. 15.45. Msza św. popołudniowa o godz. 16.30. Po każdej Mszy św. dopołudniowej zapraszamy do naszego klubu, gdzie nożna nabyć książki, różańce, kalendarze i dewocjonalia.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:
  - w poniedziałek - Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Katowicach.
  - w środę - Uroczystość Wszystkich Świętych
  - w czwartek - Wszystkich Wiernych Zmarłych
  - w sobotę - Św. Karola Boromeusza, bpa
 3. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa różańcowe o godz. 17.15.
 4. We wtorek – Nabożeństwo ku czci św. Antoniego po Mszy św. porannej. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00. Msza św. za zmarłych Parafian o godz. 18.00.
 5. W środę – Obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w tym dniu odprawiane będą według porządku niedzielnego. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby parafii. Za zmarłych modlić się będziemy na cmentarzu o godz. 15.00, początek przy 3 bramie.
 6. W czwartek – Dzień Zaduszny – wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych. Niesiemy im dar naszej wspólnej modlitwy. Zapraszamy na różaniec za ++ zalecanych o godz. 17.00, szczególnie rodziny tych zmarłych, którzy odeszli od nas od 1 listopada ubiegłego roku.
 7. Różaniec za dusze zmarłych zalecanych odprawiać będziemy przez cały tydzień o godz. 17.15 a w niedzielę o godz. 15.45. Wypominki za zmarłych, które wypisujemy drukowanymi literami, można składać w kancelarii lub zakrystii. Karteczki na zalecki wyłożone są przy prasie. Dzisiaj po każdej Mszy św. dopołudniowej można zapisać zmarłych w przedsionku kościoła.
 8. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można zyskać od uroczystości Wszystkich Świętych i we wspomnienie Wiernych Zmarłych przez nawiedzenie kościoła, odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, dowolnej modlitwy w intencji Ojca Świętego, odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii św. i zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz w dniach od 1 do 8 listopada przez nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych – choćby tylko w myśli.
 9. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy więc do korzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 10. W piątek – Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. porannej. Spowiedź dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej od godz. 15.45. Msza św. dla dzieci o godzinie 16.30. Różaniec za zmarłych zalecanych o godz. 17.15. Msza św. młodzieżowa o godz. 19.00. Przed Msza św. okazja do spowiedzi św. dla młodzieży a po niej spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.
 11. W sobotę – Nabożeństwo ku czci Matki Bożej o godz. 7.30. Msza św. poranna o godz. 8.00. W tym dniu odwiedziny chorych od godz. 9.00. Chorych prosimy zgłosić w zakrystii lub kancelarii. Różaniec za zmarłych zalecanych o godz. 17.15. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00 a w tygodniu przed każdą Mszą św.
 12. W przyszłą niedzielę – kolekta przeznaczona będzie na renowację katowickiej Katedry. Przed kościołem Zespół Charytatywny zbierać będzie ofiary na potrzebujących z naszej parafii.
 13. Przyjmujemy intencje mszalne na przyszły rok.
 14. Biblioteka parafialna czynna będzie w poniedziałek od godz. 14.30 do 16.30 i we wtorek od godz. 16.00 do 18.00.
 15. Kancelaria w sprawach ślubnych czynna będzie w poniedziałek i wtorek od godz. 19.00 do 20.00.
 16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do kupienia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”, „ Ola i Jaś”, „Dominik” z płytą”, „Dzwonek Janowski” i inna prasa religijna.

Dziękujemy za udział we Mszy św. i za złożone ofiary, a na nasze świętowanie niech nam Pan Bóg błogosławi. 

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia Parafialne 2017 30 Niedziela Zwykła 2017r.