Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP
i św. Maksymiliana Kolbe
pieczec ul. Cegielniana 7a
41-400 Mysłowice
tel.(32)2223121

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
ŚWIĘTO ŚW. RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA
31.12.2017r.

Gromadzi nas dzisiaj w swojej świątyni Jezus Chrystus, aby wraz ze swoją Matką Maryją i opiekunem św. Józefem oddać cześć Bogu Ojcu. Stajemy przed Nim jako jedna rodzina ludzka wpatrzeni w świętą rodzinę z Nazaretu i wołamy za psalmistą: „Błogosławiony, kto się boi Pana".

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła i domu parafialnego. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

 1. Dzisiaj – Święto Św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. To święto rodzin chrześcijańskich. W tym dniu modlimy się o świętość dla nich. W ten ostatni dzień 2017 roku zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno – ekspiacyjne o godz. 16.00. Uroczysta Msza św. na zakończenie Starego Roku o godz. 16.30. Każdy, kto dzisiaj odmówi publicznie hymn „Ciebie Boga wysławiamy” i spełni zwykłe warunki odpustu uzyskuje odpust zupełny.
 2. W poniedziałek – obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok 2018. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. odprawiane będą według porządku niedzielnego. Nieszpory kolędowe o godz. 16.00. W tym dniu można zyskać odpust zupełny spełniając zwykła warunki odpustu oraz publiczne odmówienie hymnu do Ducha Świętego. Kolekta przeznaczona będzie na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia: - we wtorek - św. Bazylego i Grzegorza z Nazjanzu, bpów i dK. - w sobotę - Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli)
 4. We wtorek – Nabożeństwo ku czci św. Antoniego po Mszy św. porannej. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Przypominamy, ze wierni trwający przez pół godziny na Adoracji, mogą zyskać odpust zupełny.
 5. W środę – Nowenna do M B Nieustającej pomocy o 17.30. Podziękowania i prośby można składać w kaplicy lub zakrystii przed nabożeństwem.
 6. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
 7. W czwartek – Msza św. o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne o godz. 7.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 8. W piątek – Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. porannej i o godz. 17.30. Spowiedź dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej od godz. 15.45. Msza św. szkolna o godz. 16.30. Msza św. młodzieżowa o godz. 19.00. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi św. dla młodzieży, a po niej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.
 9. W sobotę – przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. W ten dzień święcimy kadzidło i kredę oraz obchodzimy Dies Episcopi, czyli rocznicę konsekracji ks. abpa Wiktora Skworca i biskupów pomocniczych Marka i Adama. Otoczmy naszych biskupów modlitwą. Jest to również Misyjny Dzień Dziecka. Porządek Mszy św. niedzielny a kolekta przeznaczona będzie na potrzeby misji. W tym dniu zapraszamy wszystkich do udziału w Orszaku Trzech Króli. Naszą Parafię poprowadzi król Melchior. Zbiórka o godz. 13.00 przy ul. Chopina (naprzeciw osiedla „Park Moniuszki”) i przejdziemy na Rynek, gdzie będzie wspólne kolędowanie. Król Melchior będzie w kolorze zielonym, dlatego prosimy ubrać się w tym kolorze, lub mieć jakąś rzecz w kolorze zielonym. Nieszporów kolędowych w kościele nie będzie.
 10. W przyszłą niedzielę – obchodzić będziemy Święto Chrztu Pańskiego. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła, a Zespół Charytatywny zbierać będzie ofiary przed kościołem dla potrzebujących z naszej Parafii. W tym dniu schola dziecięca zaprasza całe rodziny na Jasełka o godz. 15.15. Zbierane po przedstawieniu datki zostaną przeznaczone na rozwój tej grupy.
 11. Najbliższe odwiedziny chorych odbędą się w pierwszą sobotę miesiąca lutego. Chorzy mogą otrzymać Komunię św. przyniesioną przez nadzwyczajnego Szafarza Komunii św. w każdą niedzielę po uprzednim zgłoszeniu w kancelarii parafialnej.
 12. Biblioteka parafialna czynna będzie we wtorek od godz. 17.00 do 19.00.
 13. Odwiedziny duszpasterskie rozpoczynamy w tygodniu o godz. 16.00, w soboty o 13.00 a w niedziele o godz. 14.30. Oto najbliższe trasy:
  31 grudnia - niedziela
  ZAKOŃCZENIE STAREGO ROKU
  01 stycznia - poniedziałek
  UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI - NOWY ROK
  02 stycznia - wtorek
  ul. Działkowa – od początku do końca (parzyste)
  ul. Działkowa – od początku do końca (nieparzyste)
  03 stycznia - środa
  ul. Bratków – od początku do końca (parzyste)
  ul. Bratków – od początku do końca (nieparzyste)
  04 stycznia - czwartek
  ul. 28 Stycznia - od początku do końca
  ul. Maków – od początku do końca
  05 stycznia - piątek
  ul. Krokusów – od początku do końca
  06 stycznia - sobota
  UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO - TRZECH KRÓLI
  07 stycznia - niedziela
  ul. Irysów – od początku do końca
  ul. Emilii Plater – od początku do końca
  Ofiary kolędowe przeznaczymy na dalszy remont domu parafialnego. Szczegółowy plan kolęd wywieszony jest w gablotkach i zamieszczony na Stronie Internetowej naszej parafii.
 14. Członkowie Towarzystwa Przyjaciół Seminarium proszeni są o odbiór życzeń w zakrystii.
 15. Spotkanie opłatkowe Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w środę 10 stycznia o godz. 19.00.
 16. Są jeszcze wolne intencje w miesiącu styczniu.
 17. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do kupienia „Gość Niedzielny” świąteczny „Mały Gość Niedzielny”, „Dzwonek Janowski” i inna prasa religijna.

Dziękujemy za udział we Mszy św. i za złożone dzisiaj ofiary. Na nasze świętowanie niech nam Pan Bóg błogosławi. 

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia Parafialne 2017 ŚWIĘTO ŚW. RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA 2017r.