miseri

Co to jest Orędzie Miłosierdzia?
To pełne gorącej miłości przesłanie Boga do ludzi żyjących współcześnie, spisane przez św. Siostrę Faustynę w jej „Dzienniczku”. W jednym z objawień Jezus powiedział do Siostry Faustyny: „W Starym Zakonie wysyłałem proroków do ludu swego z gromami. Dziś wysyłam ciebie do całej ludzkości z moim miłosierdziem. Nie chcę karać zbolałej ludzkości, ale pragnę ją uleczyć, przytulając ją do swego miłosiernego serca”. Św. Jan Paweł II powiedział o Orędziu Miłosierdzia: „To krzepiące orędzie jest skierowane przede wszystkim do człowieka, który udręczony jakimś szczególnie bolesnym doświadczeniem albo przygnieciony ciężarem popełnionych grzechów utracił wszelką nadzieję w życiu i skłonny jest ulec pokusie rozpaczy”.

Kiedy i w jakich okolicznościach zostało spisane?
Pierwsze objawienie związane z Orędziem Miłosierdzia Siostra Faustyna otrzymała w 1931 roku. W niedzielę, 22 lutego, ujrzała Jezusa, który prosił ją o namalowanie obrazu według tego, jakim go zobaczyła, a w następnym objawieniu wyraził pragnienie ustanowienia w Kościele święta Miłosierdzia. To zaledwie początek tych niezwykłych spotkań Jezusa z Siostrą Faustyną, podczas których przez kilka lat pozwalał jej głębiej poznawać tajemnicę miłosierdzia Boga i przekazywał konkretne polecenia, związane z misją głoszenia światu Jego orędzia o Bożym miłosierdziu.

Wszystkie życzenia Jezusa Siostra Faustyna przekazywała swoim spowiednikom i przełożonym, którzy początkowo odnosili się do nich sceptycznie. Ona sama z początku nie dowierzała temu, co widziała i słyszała, dlatego szukała potwierdzenia ze strony Kościoła. Na polecenie Jezusa wszystko miała zapisywać w „Dzienniczku”, który po raz pierwszy w całości został opublikowany dopiero w 1981 roku. Od tego czasu „Dzienniczek” przetłumaczono już na ponad 30 języków i wydano go w niezliczonej ilości egzemplarzy. Życie wielu osób zmieniło się diametralnie po zetknięciu się z przesłaniem Jezusa Miłosiernego.

Co jest istotą Orędzia?
Istota orędzia jest cudowna! To przypomnienie światu z nową mocą zachwycającej biblijnej prawdy o wielkiej miłosiernej miłości Boga do każdego człowieka, wyrażonej najmocniej w życiu, śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa, a także wezwanie do odpowiedzi na tę miłość poprzez zaufanie Bogu i miłosierdzie wobec drugiego człowieka. To jest po prostu piękny fundament chrześcijaństwa. Jezus w tym orędziu wyraża swoje gorące pragnienie, byśmy je nieśli wszystkim ludziom poprzez autentyczne świadectwo życia, czyny, słowa i modlitwę. Jezus pragnie, aby ludzie poznali Boga nie tylko jako świętego i sprawiedliwego, ale przede wszystkim jako miłosiernego Ojca, kochającego swoje dzieci zawsze, także wtedy, gdy od Niego odchodzą. „Jestem miłością i miłosierdziem samym – powiedział – pragnę, aby poznał świat cały miłosierdzie Moje”, bo tylko w nim – jak głosił św. Jan Paweł II –  „świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście”.

Głoszenie Miłosierdzia
Głoszenie Miłosierdzia to zaproszenie Jezusa skierowane do wszystkich ludzi: osób świeckich, młodych i starszych; do kapłanów i osób konsekrowanych; do całych grup, rodzin i wspólnot, by poprzez świadectwo życia, czyny, słowa i modlitwę ukazywali światu miłosiernego Boga.

Więcej o Orędziu Miłosierdzia przeczytacie TUTAJ

 

dolny

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7a
Telefon Telefon dyżurny: 601 142 880
Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailkatowicka.pl
Jesteś tutaj: Home Orędzie Miłosierdzia