Piłkarski Turniej Ministrantów

5 marca w Tychach odbył się kolejny etap Ministranckiego Turnieju Piłki Nożnej, tym razem na szczeblu diecezjalnym. Udział brały zwycięskie drużyny ministrantów z każdego dekanatu naszej archidiecezji. Jedną z tych drużyn była drużyna ministrantów z naszej parafii, która zajęła pierwsze miejsce w Mysłowicach.

Drużyna janowskich ministrantów grała w grupie razem z reprezentantami Chełmu Śląskiego i Jejkowic. Pierwszy mecz rozegrali z byłymi mistrzami Śląska - Chełmem Śląskim. Choć starali się jak mogli i zgodnie z piłkarskim powiedzeniem "gryźli murawę", mecz zakończył się wynikiem 0:3.

Choć to był dopiero pierwszy mecz, już ta przegrana stawiała naszych chłopaków w trudnej sytuacji. Jeszcze przed kolejnym meczem musieli czekać na sprzyjający im wynik meczu pomiędzy Chełmem a Jejkowicami.
Wygrana Jejkowic stosunkiem 1:0 dawała nadzieję na wyjście reprezentacji Janowa z grupy, jednak aktualny bilans bramek wskazywał, że awans jest możliwy po wygranej z Jejkowicami wynikiem co najmniej 6:0 (!)

Nasi ministranci przystąpili do meczu z bardzo bojowym i pozytywnym nastawieniem oraz z wiarą w zwycięstwo. Walka w czasie meczu, choć sportowa i zgodna z zasadami fair play, była jednak bardzo zacięta. Po końcowym gwizdku na tablicy widniał wynik 2:1. Reprezentanci janowskiej parafii jednobramkowo pokonali rywali z Jejkowic. Pomimo, że nie dało im to awansu byli bardzo szczęśliwi, że mogli wziąć udział w turnieju i zmierzyć się z kolegami z innych miast naszej diecezji ;)

Gratulujemy chłopakom godnego reprezentowania naszej parafii i już czekamy na kolejne wyniki w sportowej rywalizacji ministrantów.

Skład reprezentacji: Jan Kubica, Piotr Kubica, Jakub Mauer, Wojciech Kozłowski, Krzysztof Witkowicz, Jakub Czernecki, Krzysztof Suski, Wojciech Pawliszewski.

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7a
Telefon Telefon dyżurny: 601 142 880
Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailkatowicka.pl
Jesteś tutaj: Home Wiadomości Piłkarski Turniej Ministrantów