Apel organizatorów ŚDM 2016

sdm 2016 mysłowice 

W ubiegłą niedzielę - 7 lutego - na wszystkich mszach świętych w naszym kościele, przedstawiciele parafialnego komitetu organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016, zachęcali Parafian do czynnego wsparcia organizacji tego wielkiego wydarzenia, poprzez przyjęcie do swych domów pielgrzymów lub włączenie się w przygotowania jako wolontariusze.

Joanna Pawęzowska oraz Łukasz Krulisz zaprosili wszystkich chętnych wolontariuszy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w naszym kościele - w niedzielę, 14 lutego, o godzinie 17:30 oraz rodziny zainteresowane przyjęciem pielgrzymów pod swoje dachy, na spotkanie informacyjne, które zaplanowano na niedzielę, 13 marca o godzinie 17:30.

 
Komitet organizacyjny ŚDM 2016 w Mysłowicach apeluje

W ubiegłą niedzielę - 7 lutego - na wszystkich mszach świętych w naszym kościele, przedstawiciele parafialnego komitetu organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 - Joanna Pawęzowska i Łukasz Krulisz, zachęcali Parafian do czynnego wsparcia organizacji tego wielkiego wydarzenia, poprzez przyjęcie do swych domów pielgrzymów lub włączenie się w przygotowania jako wolontariusze.

Posted by Parafia Mysłowice Janów-Miejski on 13 luty 2016

Oto cały tekst apelu:

Szczęść Boże,
 W imieniu Parafialnego Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży, chcielibyśmy zachęcić Was wszystkich do włączenia się w przygotowania tego wydarzenia, które odbędzie się w lipcu bieżącego roku.
 Przychodząc na pierwsze spotkanie organizacyjne komitetu odnośnie ŚDM, sami byliśmy pełni wątpliwości, obaw, na czym będzie polegała nasza rola w przygotowaniu tak wyjątkowego wydarzenia, czy damy radę, czy się w ogóle nadajemy. Z pewnością i Wy macie takie wątpliwości, więc chcielibyśmy tutaj jak najszybciej je rozwiać.
 Można pomagać na różne sposoby. Przede wszystkim przyjmując pielgrzymów pod swój dach na ten czas. Dokładnie chodzi o 5 nocy, od dnia 25 do 31 lipca. Każdy pielgrzym musi mieć zapewnione, minimum 3 metry kwadratowe, na których będzie mógł rozłożyć swoją karimatę. Nie jest wymagane, aby miał oddzielny pokój czy łóżko. Ważny jest też dostęp do łazienki oraz przygotowanie pożywnego śniadania. Obiady i kolacje będą jeść poza domem, mają to zapewnione w „Pakiecie pielgrzyma”, który wykupują.

Przyjmująca rodzina nie organizuje czasu wolnego dla pielgrzymów. Pielgrzymi będą u rodzin przede wszystkim nocować. W ciągu dnia uczestniczyć będą w wydarzeniach organizowanych w ramach ŚDM w Krakowie lub w Mysłowicach na które dojadą sami.
Główni organizatorzy poprosili naszą parafię o przyjęcie 1750 (tysiąca siedmiuset pięćdziesięciu) pielgrzymów. Na chwilę obecną, zapewnione miejsca ma tylko 225 osób .
Nie obawiajcie się bariery językowej - za pomocą gestów i serdecznego uśmiechu, możemy zdziałać wiele. Jeżeli cokolwiek budzi Wasze obawy, jeżeli macie jakiekolwiek inne wątpliwości, prosimy o zgłoszenie tego problemu wolontariuszom, którzy służą pomocą. Możemy Wam pomóc we wszystkim, nawet w zakupach, które trzeba będzie zrobić dla gości. Zajrzyjcie na naszą gazetkę w przedsionku kościoła, gdzie znajdziecie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz kontakt do nas. Natomiast przy prasie znajdują się deklaracje przyjęcia pielgrzymów, które można cały czas przynosić do zakrystii lub kancelarii.
13 marca o godzinie 17:30 odbędzie się pierwsze spotkanie informacyjne dla rodzin, które już zadeklarowały przyjęcie pielgrzymów pod swój dach oraz dla tych, które jeszcze się wahają.

Ze szczególną prośbą zwracamy się do młodzieży (gimnazjalistów, licealistów, studentów), abyście włączyli się w wolontariat w naszej parafii. Wasza pomoc i umiejętności są nam bardzo potrzebne.
Gdzieś na drugiej półkuli rówieśnicy czekają na naszą gościnę, pomoc i uśmiech. Jeśli masz w sobie chęć do działania, chcesz dać coś z siebie innym i chcesz należeć do grupy organizującej tak wielkie i ważne wydarzenie, jakim są Światowe Dni Młodzieży, dołącz do nas! Kładziemy Wam to na sercu i liczymy, że spotkamy się na kolejnym spotkaniu, które odbędzie się 14 lutego o godzinie 17:30 czyli po mszy świętej popołudniowej.

Organizatorzy ŚDM 2016 w Mysłowicach

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7a
Telefon Telefon dyżurny: 601 142 880
Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailkatowicka.pl
Jesteś tutaj: Home WSPÓLNOTY PARAFIALNE ŚDM 2016 Mysłowice Apel organizatorów ŚDM 2016