Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP
i św. Maksymiliana Kolbe
pieczec ul. Cegielniana 7a
41-400 Mysłowice
tel.(32)2223121

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
3 NIEDZIELA WIELKANOCNA
01.05.2022 r.

Uwielbiony Chrystus objawia się uczniom w pierwszym dniu tygodnia, w którym zmartwychwstał iw którym miał zesłać Ducha Świętego. Temu objawieniu towarzyszy zwykle łamanie chleba, przez co uczniowie mają Go rozpoznać. Dzisiaj i my spotykamy się na świętym zgromadzeniu. Chrystus prawdziwie tu obecny łamie dla nas chleb i zaprasza na ucztę. „Szczęśliwy ten, kto będzie ucztował w królestwie Bożym” (Łk 14,15).

Dzisiejsza kolekta jako specjalna przeznaczona jest na remont dzwonnicy. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

 1. Dzisiejsza 3 Niedziela Wielkanocna obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Jest to także dzień modlitw za bezrobotnych. Dzisiaj również odbywa się wielkanocne spotkanie rodzin – Emaus Domowego Kościoła. ⨳ O godz. 16.00 zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo majowe, które w niedzielę odprawiane będą o godz. 16.00 a w tygodniu o godz. 17.30. ⨳ Msza popołudniowa o godz. 16.30. ⨳ Po każdej Mszy św. dopołudniowej zapraszamy do naszego klubu, gdzie można nabyć ciekawe książki, pamiątki komunijne i dewocjonalia.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:Poniedziałek – Wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.Wtorek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski – głównej Patronki Polski.Środa – Wspomnienie św. Floriana, męczennika – patrona naszej archidiecezji.Piątek – Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.Niedziela – 4 Niedziela Wielkanocna – Niedziela „Dobrego Pasterza”.
 3. Wtorek – Przeżywamy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski – głównej Patronki naszej Ojczyzny. W tym dniu Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00 – w intencji Ojczyzny, na którą zapraszamy wszystkie poczty sztandarowe i osoby w strojach regionalnych, o godz. 16.30 i 18.00 ⨳ Po Mszy św. porannej nabożeństwo ku czci św. Antoniego. ⨳ Kolekta przeznaczona będzie na cele parafialne. ⨳ Katechezy dla dorosłych nie będzie ⨳ Kancelaria parafialna oraz w sprawach ślubnych nie będą w tym dniu czynne.
 4. Środa – Przypada wspomnienie św. Floriana, męczennika – patrona naszej archidiecezji. ⨳ Nabożeństwo majowe połączone z nowenną do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Podziękowania i prośby można składać w kaplicy lub zakrystii.
 5. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
 6. Czwartek – O godz. 7.00 Msza św. w int. powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. ⨳ Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 7. Piątek – O godz. 7.00 Msza św. w int. czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa a po niej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. ⨳ Msza św. z udziałem dzieci o godz. 16.30, okazja do spowiedzi dla dzieci od godz. 15.45. ⨳ O godz. 19.00 Msza św. młodzieżowa, na którą szczególnie zapraszamy kandydatów do bierzmowania. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi św.
 8. Sobota – o godz. 7.00 Msza św. w int. członków „Żywego Różańca” oraz za ++ członków bractwa. Po Mszy św. nabożeństwo do Matki Bożej. ⨳ W tym dniu odbędą się odwiedziny chorych, których prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej lub zakrystii. ⨳ O godz. 10.00 spowiedź św. dla dzieci komunijnych i ich rodziców. ⨳ Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 w int. naszego księdza wikarego Michała Kałuziaka z ok. jego urodzin. ⨳ Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00 w sobotę, a w tygodniu przed każdą Mszą świętą.
 9. Przyszła niedziela to 4 Niedziela Wielkanocna, zwana również „Niedzielą Dobrego Pasterza”. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Powołania. ⨳ W tym dniu dzieci klas III Szkół Podstawowych przystąpią do I Komunii św. na Mszy św. o godz. 10.30. Prosimy, aby miejsca oznaczone w ławkach pozostawić dla dzieci i ich rodziców. Nabożeństwo majowe z udziałem dzieci komunijnych o godz. 15.30. ⨳ Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na WŚSD w Katowicach, a Zespól Charytatywny zbierać będzie ofiary przed kościołem dla potrzebujących z naszej parafii.
 10. Biblioteka parafialna czynna będzie w poniedziałek i środę od godz. 15.00 do 17.00 w domu parafialnym.
 11. Zapraszamy na pielgrzymki: 12 maja Szczyrzyc – Diabli Kamień – Raciechowice – Cena 90 zł., ⨳ 18 sierpnia Jędrzejów – Kielce – cena 95 zł., ⨳ Od 3 do 6 września Jarosław – Przemyśl – Kalwaria Pacławska – Arłamów – cena 795 zł. ⨳ oraz 13 października Pierściec – Brenna – Górki Małe – cena 75 zł. Zapisy w kancelarii.
 12. Przypominamy, że nadal istnieje możliwość pomocy uchodźcom z Ukrainy przez zrobienie odpowiedniej paczki z wyznaczonymi darami.
 13. W ostatnią niedzielę maja (29.05) mężczyźni tradycyjnie udadzą się na pielgrzymkę do Matki Sprawiedliwości i Miłości społecznej w Piekarach Śląskich. Parafia MB Bolesnej w Brzęczkowicach zaprasza panów do pielgrzymowania autokarem oraz pieszo. Wyjazd o godzinie 5.30 z parkingu przy kościele w Brzęczkowicach do parafii św. Michała Archanioła w Orzegowie, skąd ok. 6.15 pielgrzymi wyruszą pieszo do sanktuarium w Piekarach (12 km, 2,5 h marszu). Jeżeli ktoś nie będzie na siłach, aby pójść pieszo może kontynuować pielgrzymkę autokarem. Powrót autokarem już z Piekar Śląskich ok. 16.30. Planowany przyjazd do parafii w Brzęczkowicach ok. 17.00. Koszt 20 zł. Zapisy w parafii Matki Bożej Bolesnej w Brzęczkowicach w zakrystii lub kancelarii w godzinach urzędowania.
 14. W najbliższą środę 4 maja o godz. 18.00 zapraszamy na widowisko muzyczno-multimedialne"Komplementy dla Najpiękniejszej", które zostanie wystawione w Chorzowskim Centrum Kultury (ul. Sienkiewicza 3). Jest to spektakl, będący fuzją teatru, koncertu i filmu, poświęcony Matce Bożej. Został on oparty na tekstach Nowego Testamentu i starożytnym nabożeństwie „Akatystu ku czci Bogarodzicy", praktykowanym w kościele wschodnim. Bilety do nabycia on-line na stronie www.chck.pl oraz w kasie Chorzowskiego Centrum Kultury.
 15. Zachęcamy do czytania prasy religijnej. Do kupienia: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Rycerz Niepokalanej”, „Misyjne Drogi”, „Dzwonek Janowski” i inna prasa religijna.

Dziękujemy za udział we Mszy św. i za złożone ofiary, a na nasze świętowanie niech nam Pan Bóg błogosławi.

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7a
Telefon Telefon dyżurny: 601 142 880
Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailkatowicka.pl
Jesteś tutaj: Home INFORMATOR Ogłoszenia Duszpasterskie 3 NIEDZIELA WIELKANOCNA 2022r.