Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP
i św. Maksymiliana Kolbe
pieczec ul. Cegielniana 7a
41-400 Mysłowice
tel.(32)2223121

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
04 NIEDZIELA ZWYKŁA
28.01.2018r.

Obecność Jezusa Chrystusa w ludzkim życiu jest nieocenionym szczęściem człowieka. Szatan drży przed Jezusem, bo wie kim On jest: „Święty Boży”. Mając Mistrza z Nazaretu w swoim życiu, który przekazuje naukę z „mocą”, jesteśmy pewni, że nie zginiemy. Przyjęcie Bożej prawdy z wiarą i wierność nauce Pana gwarantuje zbawienie.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jako specjalna przeznaczona jest na dalszy remont domu parafialnego. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

 1. Dzisiaj po każdej Mszy św. dopołudniowej zapraszamy do naszego klubu „U Plebana”, gdzie można nabyć różne książki, dewocjonalia i gromnice. Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. o godz. 15.00. Nieszpory kolędowe o godz. 16.00. Msza św. popołudniowa o godz. 16.30. Dzisiaj także przypada doroczna adoracja Apostolstwa Chorych przy żłóbku w Panewnikach o godz. 14.00.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:
  - w środę - św. Jana Bosko, prezb.
  - w piątek - Święto Ofiarowania Pańskiego
  - w sobotę - św. Błażeja, bpa i męcz.
 3. We wtorek – Nabożeństwo ku czci św. Antoniego po Mszy św. porannej. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 4. W środę – Msza św. za zmarłych Parafian o godz. 7.00. Nowenna do M B Nieustającej pomocy o 17.30. Podziękowania i prośby można składać w kaplicy lub zakrystii przed nabożeństwem. Po Mszy św. wieczornej spotkanie członków grupy modlitewnej św. O. Pio.
 5. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
 6. W czwartek – Msza św. o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne o godz. 7.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. W tym dniu urodziny obchodzić będzie ks. Bartłomiej Cieślak. Msza św. w dniu urodzin o godz. 18.00 oraz za tydzień w niedzielę o godz. 12.00.
 7. W piątek – 2 lutego – obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej), które kończy cykl uroczystości związanych z objawieniem się światu Słowa Wcielonego. Jest to dzień modlitw w intencji katechizacji dorosłych oraz obchodzimy w całym Kościele światowy dzień życia konsekrowanego. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. porannej i o godz. 17.30. Msze św. o godz. 7.00 i o godz. 18.00. W tym dniu poświęcimy gromnice a kolekta przeznaczona będzie na zakony kontemplacyjne, siostry karmelitanki i wizytki.
 8. W sobotę – Nabożeństwo do Matki Bożej o godz. 7.30. Msza św. poranna o godz. 8.00 po której udzielać będziemy błogosławieństwa św. Błażeja, patrona od chorób gardła. Obchód chorych od godz. 9.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej do czwartku. Nabożeństwo ku czci św. Maksymiliana o godz. 17.30. Okazja do spowiedzi św. w tygodniu przed każdą Mszą św. a w sobotę od godz. 17.00.
 9. W przyszłą niedzielę – Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji a Zespół Charytatywny po każdej Mszy św. zbierać będzie ofiary na potrzebujących z naszej Parafii.
 10. Wszystkim, którzy otworzyli drzwi swoich domów by przyjąć kapłana z błogosławieństwem kolędowym serdecznie dziękujemy. Dziękujemy także za wszystkie ofiary złożone na remont domu parafialnego.
 11. W czasie ferii zimowych kancelaria parafialna czynna będzie tylko we wtorki i czwartki od 7.00 do 9.00 i od 16.00 do 18.00. Kancelaria w sprawach ślubnych czynna będzie w poniedziałki od godz. 19.00 do 20.00. Biblioteka parafialna nie będzie czynna.
 12. Zachęcamy wiernych, szczególnie małżonków, do przeżycia rekolekcji zamkniętych w naszych domach rekolekcyjnych w Brennej, Panewnikach lub Kokoszycach.
 13. Zapraszamy na jednodniowe pielgrzymki parafialne:
  5 kwietnia – Imbramowice, Wysocice i Miechów
  października – Wilamowice, Kęty i Oświęcim
  Szczegóły pielgrzymek wywieszone są w gablotkach. Zapisy w kancelarii parafialnej.
  Organizujemy także wyjazd na Wielkopostny Dzień Skupienia dla członków i sympatyków grupy św. O. Pio do Czechowic Dziedzic w sobotę 17 lutego. Koszt 30 zł., zapisy w kancelarii.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do kupienia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” z płyta w cenie 5 zł., „Ola i Jaś”, „Cuda i Łaski”, „Dominik” z płytą, „Dzwonek Janowski” i inna prasa religijna.

Serdecznie dziękujemy za udział we Mszy św. i za złożone dzisiaj ofiary, a na niedzielę i wszystkie dni tygodnia niech nam Pan Bóg błogosławi. 

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home INFORMATOR Ogłoszenia Duszpasterskie Parafia Informator Ogłoszenia 2018 04 Niedziela Zwykła 2018 r.