Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP
i św. Maksymiliana Kolbe
pieczec ul. Cegielniana 7a
41-400 Mysłowice
tel.(32)2223121

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
25.02.2018r.

Wielu z nas pragnie stać się kimś innym; stosuje specjalne diety i ćwiczenia, by mieć taką sylwetkę jak ten sławny piłkarz, kupuje coraz to lepsze kremy, by mieć cerę tak nieskazitelną jak ta najpiękniejsza aktorka… wszystko po to by nie pokazać kim się jest na prawdę. Wciąż udajemy kogoś innego, wciąż jesteśmy niezadowoleni, że nasze życie nie jest takie idealne, że nam się nie udało. Bóg dostrzegł te zabiegi człowieka, dlatego przez Kościół daje mu trzy specjalne narzędzia: post, modlitwę i jałmużnę.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jako specjalna przeznaczona jest na dalszy remont domu parafialnego. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

 1. Dzisiaj Zespół Charytatywny zbiera przed kościołem ofiary na Fundusz Misyjny „Ad Gentes”, który wspiera finansowo projekty ewangelizacyjne, edukacyjne i medyczne przedstawione przez misjonarzy z Polski. Po każdej Mszy św. dopołudniowej zapraszamy do naszego klubu „U Plebana”, gdzie można nabyć różne książki, dewocjonalia i kartki świąteczne. Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. o godz. 15.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, na które serdecznie zapraszamy o godz. 15.45. Msza św. popołudniowa o godz. 16.30.
 2. We wtorek – Urodziny obchodzić będzie ks. proboszcz Andrzej Hnida. Msza św. w dniu urodzin o godz. 7.00 oraz za tydzień w niedzielę o godz. 12.00. Nabożeństwo ku czci św. Antoniego po Mszy św. porannej. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 3. W środę – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Podziękowania i prośby można składać w kaplicy lub zakrystii. Po Mszy św. wieczornej sprawowanej za wszystkich zmarłych Parafian spotkanie grupy modlitewnej św. O. Pio. W tym dniu czynna będzie Poradnia Życia Rodzinnego dla narzeczonych i zainteresowanych w kancelarii parafialnej od godz. 18.00 do 20.00.
 4. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
 5. W czwartek – Msza św. o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne o godz. 7.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 6. W piątek – Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. porannej. Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.00 po niej Msza św. szkolna o 16.30. Okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej od godz. 15.45. Droga Krzyżowa dla dorosłych o godz. 17.15. Zalecki do Drogi Krzyżowej można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Karteczki na wypominki wyłożone są przy prasie. Przypominamy, że wierni, którzy odprawiają pobożnie Drogę Krzyżową mogą zyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu. Młodzież oraz kandydatów do bierzmowania i ich rodziców zapraszamy na Mszę św. o godz. 19.00. Po Mszy św. spotkanie w kościele.
 7. W sobotę – Msza św. poranna o godz. 7.00, po której nabożeństwo do Matki Bożej. Obchód chorych od godz. 8.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Nabożeństwo ku czci św. Maksymiliana o godz. 17.30. Okazja do spowiedzi św. w tygodniu przed każdą Mszą św. a w sobotę od godz. 17.00. W tym dniu odbędzie się Wielkopostny Dzień Skupienia dla Nauczycieli w kaplicy u Sióstr Boromeuszek w Mysłowicach o godz. 15.00.
 8. W przyszłą niedzielę – rozpoczniemy parafialne rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi O. Maksymilian – franciszkanin, z Katowic Panewnik. Nauki ogólne na wszystkich Mszach św. oraz nauka stanowa dla małżeństw o godz. 17.30. Szczegółowy plan rekolekcji wywieszony jest w gablotkach i wydrukowany w Dzwonku Janowskim. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.45. Kolekta przeznaczona będzie na utrzymanie kościoła. Zespół Charytatywny zbierać będzie ofiary przed kościołem na potrzebujących z naszej parafii.
 9. Kancelaria w sprawach ślubnych czynna będzie w poniedziałek i wtorek od godz. 19.00 do 20.00. Biblioteka parafialna czynna będzie w poniedziałek od 14.30 do 16.30 i we wtorek od godz. 17.00 do 19.00.
 10. Zachęcamy wiernych do przeżycia rekolekcji zamkniętych w naszych domach rekolekcyjnych oraz do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia, a także ograniczenia spożycia napojów alkoholowych.
 11. Zapraszamy na jednodniowe pielgrzymki parafialne - 5 kwietnia i 9 października. Szczegóły pielgrzymek wywieszone są w gablotkach. Zapisy w kancelarii.
 12. Już dziś zapraszamy na Mysłowicką Ekstremalną Drogę Krzyżową w piątek 16 marca. Do przejścia dwie trasy: Trasa św. Jana Chrzciciela (43km.), która prowadzi przez wszystkie parafie naszego dekanatu i Trasa Sługi Bożego Kardynała Augusta Hlonda (32 km.). Początek o godz. 20.00 Msza św. w kościele na Bończyku. Informacja na plakacie.
 13. Całą wspólnotę parafialną zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, która odbędzie się w czwartek 8 marca o godz. 13.00. W ten sposób możemy wesprzeć dzieła misyjne Kościoła m.in. zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce. Zużyty sprzęt składamy w wyznaczonym miejscu na parkingu przed kościołem od godz. 12.00 do 13.00. Przy prasie zostały wyłożone ulotki dotyczące szczegółów zbiórki.
 14. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Mysłowicach zaprasza na dzień otwarty szkoły wraz z zapisami do klas I oraz VII dwujęzycznej, które odbędzie się w czwartek 1 marca w godz. 17.00 – 19.00. Zebranie dla rodziców klas pierwszych odbędzie się tego samego dnia o godz. 17.00.
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do kupienia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” z płytą w cenie 5 zł., „Ola i Jaś”, „Cuda i Łaski”, „Dominik” z płytą, „Miłujcie się”, „L’Osservatore Romano”, „Dzwonek Janowski” i inna prasa religijna.

Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać, a na niedzielę Postu i wszystkie dni tygodnia niech nam Pan Bóg błogosławi. 

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home INFORMATOR Ogłoszenia Duszpasterskie Parafia Informator Ogłoszenia 2018 II Niedziela Wielkiego Postu 2018 r.