Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP
i św. Maksymiliana Kolbe
pieczec ul. Cegielniana 7a
41-400 Mysłowice
tel.(32)2223121

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
5 NIEDZIELA ZWYKŁA
7.02.2016 r.

Gromadząc się dziś przy ołtarzu przypomnijmy najpierw, że mamy do tego prawo, ponieważ przez chrzest zostaliśmy wszczepieni w Chrystusa, zanurzeni w Jego śmierci. Tym samym otrzymaliśmy udział w kapłaństwie Jezusa i dlatego w sposób pełnoprawny współuczestniczymy w Jego ofierze, która staje się także naszą ofiarą.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

 1. Dzisiaj Panie z Zespołu Charytatywnego zbierają ofiary dla potrzebujących z naszej Parafii. Msza św. urodzinowa ks. Zbigniewa Glenca o godz. 12.00.
  Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 16.00. Msza św. popołudniowa o godz. 16.30. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który kończy I Niedziela Wielkiego Postu – zwana Niedzielą Trzeźwości. Wyraz świadectwa abstynencji można potwierdzić wpisem do Księgi Trzeźwościowej wyłożonej w kaplicy Matki Bożej. Sklepik dzisiaj jest nieczynny.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • środa  - ŚRODA POPIELCOWA
  • czwartek  NMP z Lourdes.
 3. W poniedziałek – Msza św. urodzinowa ks. Zbyszka w dniu jego urodzin o godz. 18.00. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie katechezy dorosłych.
 4. We wtorek – Msza św. w intencji wszystkich  starszych Parafian – emerytów, rencistów o godz. 8.00. Po Mszy św. i nabożeństwie ku czci św. Antoniego spotkanie w klubie „U Plebana”. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 5. W Środę Popielcową – rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. sprawowane będą o godz. 7.00, 16.30 i 18.00. W tym dniu zachowujemy post i wstrzemięźliwość oraz rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Kolekta przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła i domu parafialnego.
 6. W czwartek – obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Chorych zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00 z sakramentem namaszczenia i błogosławieństwem lourdzkim. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00. W czwartek rozpoczniemy 40 godzinne nabożeństwo eucharystyczne. Szczegółowy plan adoracji wywieszony jest w gablotkach i wydrukowany w Dzwonku Janowskim.
 7. W piątek – zapraszamy na pierwsze nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz. 16.00; dla dorosłych o godz. 17.15. Zalecki do Drogi Krzyżowej można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Karteczki na wypominki wyłożone są przy prasie. Msza św. szkolna o godzinie 16.30. Spowiedź dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej od godz. 16.00.
 8. W sobotę – Msza św. poranna o godzinie 8.00 po niej Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Nabożeństwo do św. Maksymiliana o godz. 17.30. Wieczór Modlitwy Uwielbienia na który serdecznie zapraszamy o godz. 19.00. Okazja do spowiedzi św. w sobotę od godz. 17.00, a w tygodniu przed każdą Mszą św.
 9. W niedzielę –  tak zwaną Trzeźwości, zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.45. Kolekta niedzielna będzie miała charakter jałmużny postnej.
 10. Kancelaria w sprawach ślubnych czynna będzie w poniedziałek i wtorek od godz. 19.00 do 20.00. Biblioteka parafialna we wtorek od godz. 18.00 do 20.00.
 11. Parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w 5 Niedzielę Wielkiego Postu. Zachęcamy do przeżycia rekolekcji zamkniętych w naszych domach rekolekcyjnych. Rekolekcje dla członków Parafialnego Zespołu Synodalnego odbędą się w Kokoszycach w dniach od 4-6 marca br. Zapisy bezpośrednio w domu rekolekcyjnym.
 12. Grupa św. O. Pio zaprasza wszystkich chętnych na Wielkopostny Dzień Skupienia, który odbędzie się 13 lutego (sobota) w Rogowie. Wyjazd o godz. 8.00, koszt 30 zł. Zapisy w kancelarii do 11 lutego.
 13. Organizujemy pielgrzymkę „Sanktuaria Beskidzkie” w poniedziałek 16 maja. Szczegółowy plan jest wywieszony w gablotkach i wydrukowany w Dzwonku Janowskim. Koszt 50 zł. zapisy w kancelarii parafialnej.
 14. Władze naszego Miasta zapraszają mieszkańców dzielnicy Janów Miejski – Ćmok na spotkanie, które odbędzie się 8 lutego w Szkole Podstawowej nr 3 o godz. 18.00.
 15. Komendant Policji w Mysłowicach przestrzega przed włamaniami do mieszkań na terenie naszego Miasta. Szczegółowe informacje wywieszono w gablotkach.
 16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do kupienia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Ola i Jaś”, „Dominik” z płytą, „Rycerz Niepokalanej”, „Dzwonek Janowski” i inna prasa religijna.
Za złożone w dniu dzisiejszym ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać, a na nasze świętowanie i wszystkie dni tygodnia  niech nam Pan Bóg błogosławi.

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia Parafialne 2016 Ogłoszenia Parafialne 2016-02-07