Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP
i św. Maksymiliana Kolbe
pieczec ul. Cegielniana 7a
41-400 Mysłowice
tel.(32)2223121

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 
27.03.2016 r.

„Oto dzień, który Pan uczynił – radujmy się w nim i weselmy!” Takim okrzykiem wzywa wszystkich dzisiejsza liturgia do wyrażenia radości z powodu zwycięstwa naszego Pana nad grzechem, śmiercią i szatanem. Mamy prawo radować się tym bardziej, że Jezus umarł za nasze grzechy i powstał z martwych dla naszego usprawiedliwienia.

Dzisiejszą kolektę, którą polecamy Waszej ofiarności, przeznaczamy na wszystkie potrzeby kościoła. Bóg zapłać za składane ofiary.

 1. Dzisiaj – Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. o godz. 15.00. Uroczyste Nieszpory Wielkanocne o godz. 16.00, Msza św. popołudniowa o 16.30.
 2. W Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. sprawowane będą według porządku niedzielnego. Nieszporów nie będzie. Kolekta w drugi dzień świąt przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny UŚ i KUL.
 3. We Wtorek Wielkanocny – Nabożeństwo ku czci św. Antoniego po Mszy św. porannej. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Kancelaria w sprawach ślubnych nie będzie czynna.
 4. W Środę Wielkanocną – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Podziękowania i prośby można składać w kaplicy lub zakrystii przed nabożeństwem. W tym dniu zapraszamy na spotkanie grupy modlitewnej św. O. Pio po Mszy św. wieczornej.
 5. W tym tygodniu przypada czwartek przed I piątkiem, I piątek i i I sobota miesiąca.
 6. W Czwartek Wielkanocny – Msza  św. o nowe powołania kapłańskie i zakonne o godz. 7.00. Adoracja Najświętszego sakramentu od godz. 17.00, a po niej Msza św. za zmarłych Parafian. Biblioteka parafialna czynna będzie od godz. 16.00 do 18.00.
 7. W Piątek Wielkanocny – Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. porannej i o godz. 17.30. Msza św. szkolna o godz. 16.30. Spowiedź od godz. 16.00. Msza św. młodzieżowa o godz. 19.00 na którą zapraszamy także kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami. Po Mszy św. spotkanie w kościele. W tym dniu nie obowiązuje post piątkowy.
 8. W Sobotę Wielkanocną – Nabożeństwo do Matki Bożej po Mszy św. porannej o godz. 7.00. Konwent Wielkanocny z udziałem kapłanów naszego dekanatu odbędzie się na Brzezince o godz. 10.00. Wieczór ze św. Janem Pawłem II o godz. 17.00. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00 a w tygodniu przed każdą Mszą św.
 9. Przyszłą niedzielę, II wielkanocną – obchodzimy jako święto Miłosierdzia Bożego. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 16.00. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Caritas archidiecezji, a Panie z Zespołu Charytatywnego zbierać będą ofiary przed kościołem dla potrzebujących z naszej Parafii.
 10. Wszystkim, którzy w tym roku zaangażowali się w przygotowanie obrzędów Triduum Paschalnego składamy serdeczne podziękowanie: tym, którzy pracowali przy Ciemnicy i Bożym Grobie, Pani od dekoracji kwiatów, Paniom sprzątającym kościół, służbie liturgicznej, kościelnej, scholii i chórowi. Dziękuję księżom wikarym i O. Danielowi za posługę w konfesjonale. Wszystkim za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 11. Wszystkim, którzy przesłali nam życzenia świąteczne składamy serdeczne podziękowanie.
 12. Trwa peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego „Jezu ufam Tobie”. Zachęcamy wszystkie rodziny do wspólnej modlitwy w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia. Chętni mogą zabrać obraz do domu.
 13. W 4 Niedzielę Wielkiego Postu ks. Arcybiskup ustanowił nowych szafarzy Komunii św. Wśród niech 2 naszych parafian: P. Tomasz Patałąg i P. Wiesław Socha.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do kupienia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Ola i Jaś”, „Miłujcie się”, „Dominik” z płytą, „Cuda i Łaski”, „Dzwonek Janowski” i inna prasa religijna.
Kochani Parafianie i Goście w dniu Zmartwychwstania Pańskiego pragniemy Wam złożyć serdeczne życzenia – niechaj Chrystus Zmartwychwstały napełnia Wasze serca pokojem, radością, miłością i udziela wszelkich łask. Na nasze świętowanie niech nam Pan Bóg błogosławi.

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia Parafialne 2016 Ogłoszenia Parafialne 2016-03-27