Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP
i św. Maksymiliana Kolbe
pieczec ul. Cegielniana 7a
41-400 Mysłowice
tel.(32)2223121

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
6. NIEDZIELA WIELKANOCNA
1.05.2016 r.

Ostatni sobór przypomniał, że ofiara eucharystyczna stanowi centrum całego życia chrześcijańskiego. Tu następuje spotkanie człowieka z Chrystusem, który udziela się jako Słowo i jako Pokarm. Przyjmując Słowo Boże i posilając się Chlebem eucharystycznym, jednoczymy się z Bogiem przez Jezusa Chrystusa i otrzymujemy tym samym zadatek przyszłej chwały. Do takiego zjednoczenia musimy przygotować naprawdę czyste serce.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary.

 1. Nabożeństwo majowe o godz. 16.00. Msza św. popołudniowa o 16.30.
  Po każdej Mszy św. dopołudniowej zapraszamy do naszego klubu, aby nabyć ciekawe książki, pamiątki komunijne, dekoracje na Boże Ciało i dewocjonalia.
 2. Rozpoczynamy miesiąc maj dlatego zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie o godz. 17.30.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • w poniedziałek: Św. Atanazego, bpa i dK.
  • we wtorek: Uroczystość NMP, Królowe Polski, głównej patronki Polski
  • w środę: Św. Floriana, męcz. Patrona archidiecezji
  • w piątek: Święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba
  • w niedzielę: Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
 4. Modlitwy o urodzaje przypadają w poniedziałek, wtorek i środę. Gromadzimy się na wspólnej modlitwie bezpośrednio przy krzyżach o godz. 17.30, a potem procesyjnie wracamy do kościoła.
  W poniedziałek przy krzyżu na ul. 1000-lecia PP,
  we wtorek przy krzyżu misyjnym
  a w środę przy krzyżu na ul. Kwiatowej.
 5. We wtorek – przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. odprawiane będą o godz. 7.00 - po niej nabożeństwo ku czci św. Antoniego;
  o godz. 9.00 – Msza św. w intencji naszej Ojczyzny – na którą zapraszamy wszystkie poczty sztandarowe i osoby w strojach regionalnych, o godz. 16.30 i 18.00. Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii.
 6. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca.
 7. W czwartek – Msza św. o nowe powołania o godz. 7.00. Adoracja Najświętszego sakramentu od godz. 17.00. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30.  
 8. W piątek – rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. porannej. Msza św. szkolna o godz. 16.30. Spowiedź dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej od godz. 16.00. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Msza św. młodzieżowa o godz. 19.00. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi św.
 9. W sobotę – Nabożeństwo do Matki Bożej po Mszy św. porannej. Wieczór ze św. Janem Pawłem II wraz z nabożeństwem majowym o godz. 17.00. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00, a w tygodniu przed każdą Mszą św.
 10. Za tydzień w niedzielę – dzieci klas II ze Szkoły Podstawowej nr 3 przystąpią do I Komunii Świętej na Mszy św. o godz. 10.30. Prosimy aby miejsca oznaczone w ławkach pozostawić dla dzieci i ich rodziców. Kolekta będzie przeznaczona na cele parafialne, a Panie z Zespołu Charytatywnego zbierać będą przed kościołem ofiary na potrzebujących z naszej Parafii.
 11. Biblioteka parafialna czynna będzie w czwartek od godz. 16.00 do 18.00, a kancelaria w sprawach ślubnych w poniedziałek od godz. 19.00 do 20.00.
 12. Trwa peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego „Jezu ufam Tobie”. Zachęcamy wszystkie rodziny do wspólnej modlitwy w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia.
 13. Organizujemy wyjazd autokarem na pielgrzymkę mężczyzn do Piekar Śląskich 29 maja i kobiet 21 sierpnia. Zapisy na te pielgrzymki w kancelarii parafialnej – koszt 10 zł.
 14. Rada Dzielnicy Janów Miejski – Ćmok, Mysłowicki Ośrodek Kultury oraz chór Św. Maksymiliana z naszej parafii zapraszają serdecznie wszystkich seniorów na majówkę, która odbędzie się 14 maja o godz. 17.00 na terenie MOK, ul. Janowska 2. Szczegółowe informacje są na stronie naszej parafii, na plakatach w gablotkach oraz w siedzibie MOK.
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do kupienia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Ola i Jaś”, „Miłujcie się”, „Dominik” z płytą, „Rycerz Niepokalanej”,  „Dzwonek Janowski” i inna prasa religijna.
Dziękujemy za udział we Mszy św., życzymy radosnego przeżycia Dnia Pańskiego, a na nasze świętowanie niech nam Pan Bóg błogosławi.

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia Parafialne 2016 Ogłoszenia Parafialne 2016-05-01