Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP
i św. Maksymiliana Kolbe
pieczec ul. Cegielniana 7a
41-400 Mysłowice
tel.(32)2223121

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
16. NIEDZIELA ZWYKŁA
18.07.2016 r.

Sprawy codzienne, związane z doczesnością, którymi na ogół jesteśmy zajęci każdego dnia, tworzą w naszym wnętrzu jakby pewną osłonę, która utrudnia dostrzeżenie spraw Bożych. Na skutek tego stajemy przy ołtarzu trochę ociężali i nawet mimo woli nasza uwaga kieruje się często ku sprawom tego świata, odrywając od tego, co się dzieje na ołtarzu. A przecież Chrystus pragnie z nami nawiązać łączność, chce do nas przemówić i wzmocnić uczestnictwem w Jego ofierze.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jako specjalna przeznaczona jest na wszelkie remonty w kościele i domu parafialnym. Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary.  

 1. Nieszpory dzisiaj o godz. 16.00. Msza św. popołudniowa o godz. 16.30, a wieczorna o 20.00.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • - w piątek: Św. Marii Magdaleny
  • - w sobotę: Święto Św. Brygidy, zak., patronki Europy
 3. We wtorek – Nabożeństwo ku czci św. Antoniego po Mszy św. porannej. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 4. W środę – Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Podziękowania i prośby można składać w zakrystii przed nabożeństwem.
 5. W czwartek – Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 6. W piątek – Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych o godzinie 19.00.
 7. W sobotę – Nabożeństwo ku czci św. Maksymiliana o godz. 17.30. W okresie wakacyjnym okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. a w sobotę od godz. 17.30.
 8. W przyszłą niedzielę – Sakramentu Chrztu św. udzielamy w czasie Mszy św. o godz. 16.30. W poniedziałek (25 lipca) przypada wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców; w związku z tym w przyszłą niedzielę udzielać będziemy uroczystego błogosławieństwa kierowcom oraz ich samochodom i innym pojazdom mechanicznym – po każdej Mszy św.
 9. Trwa peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego „Jezu ufam Tobie”.
 10. Odpust parafialny ku czci św. Maksymiliana przeżywać będziemy w tym roku w niedzielę 14 sierpnia.
 11. Organizujemy wyjazd autokarem na pielgrzymkę kobiet do Piekar Śląskich w niedzielę 21 sierpnia.
 12. Prosimy o przynoszenie fantów na wrześniowy festyn parafialny do kancelarii lub zakrystii.
 13. Grupa św. O. Pio organizuje wyjazd do Górki Przeprośnej i Częstochowy w sobotę 24 września. Zapisy w kancelarii parafialnej, koszt 30 zł..
 14. W związku ze zbliżającą się 20 rocznicą śmierci ks. proboszcza Pawła Bednorza ofiary składane do skarbonki na Msze św. za zmarłych przeznaczymy na Msze św. Gregoriańskie w jego intencji sprawowane w grudniu br. Dziękujemy za wszystkie ofiary.
 15. Zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie przyjmujących pielgrzymów, działających w grupach parafialnych, wolontariuszy, ludzi młodych na modlitewne czuwanie - duchowe przygotowanie ŚDM w naszej parafii w niedzielę 24.07.2016 na godzinę 17.30 do kościoła.
  Można też wspomóc finansowo organizatorów ŚDM w naszej parafii i dekanacie zakupując dzisiaj po Mszy św. płytę - cegiełkę ze śpiewanym różańcem. Koszt od 10 zł.
 16. Centralnym punktem Dni w Diecezji Katowickiej będzie spotkanie na lotnisku Muchowiec w Katowicach, w sobotę 23 lipca od godz. 15:00 do 22:00. Organizatorzy informują, że dojazd samochodami osobowymi na lotnisko będzie niemożliwy ze względu na zmianę organizacji ruchu. Samochody osobowe można będzie parkować w centrum Katowic oraz na parkingach w Strefie Kultury (okolice „Spodka”), a także przy cmentarzu komunalnym (ul. Murckowska). KZK GOP uruchomi dodatkowe autobusy, które darmowo dowiozą uczestników wydarzenia na lotnisko Muchowiec, a po zakończeniu spotkania na parkingi. Będzie również możliwość skorzystania z dodatkowych darmowych pociągów Kolei Śląskich.
 17. Zachęcamy również do udziału w spotkaniu z Papieżem Franciszkiem w Częstochowie, 28 lipca. Msza św. jubileuszowa 1050 rocznicy chrztu Polski rozpocznie się o godz. 10:30. Koleje Śląskie gwarantują darmowe przejazdy z Katowic do Częstochowy i z powrotem. Na tej trasie zostaną uruchomione dodatkowe pociągi.
  Więcej informacji na stronie internetowej Kolei Śląskich.
 18. W trwającym okresie wakacji i urlopów zachęcamy do udziału we Mszy św. oraz do poświęcenia więcej czasu na modlitwę, czytanie Pisma św., książek i czasopism religijnych.  Dziś można nabyć: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” - wakacyjny, „Ola i Jaś”, „Rycerz Niepokalanej”, „Cuda i Łaski”, „Misyjne Drogi”, „Dzwonek Janowski” i inna prasa religijna.
Serdeczne Bóg zapłać składamy za dzisiejsze ofiary, a na radosne przeżywanie niedzieli nam wszystkim tutaj zgromadzonym niech Pan Bóg błogosławi.

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia Parafialne 2016 Ogłoszenia Parafialne 2016-07-18