Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP
i św. Maksymiliana Kolbe
pieczec ul. Cegielniana 7a
41-400 Mysłowice
tel.(32)2223121

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
6 NIEDZIELA WIELKANOCNA
21.05.2017r.

Miłość to nadprzyrodzony dar Boga dla człowieka. Bez Boga nie jesteśmy wstanie pojąć czym jest miłość, każdy z nas jest powołany do miłości. Chrześcijańska świętość ma swoje odzwierciedlenie w Bożej Miłości. Nie możemy się zbawić i osiągnąć świętość sami, potrzebujemy innych ludzi, którzy nam w tym pomogą. Bóg zachęca nas dzisiaj, abyśmy miłowali naszych braci „tak jak On sam nas umiłował”.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na utrzymanie kościoła. Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary.

 1. Dzisiaj w czasie Mszy św. o godz. 10.30 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 i 9 przystąpią do I Komunii Świętej, a o godz. 12.00 dzieci do Wczesnej Komunii Świętej. Nabożeństwo majowe z udziałem dzieci komunijnych o godz. 15.30. Msza św. popołudniowa o godz. 16.30. Po każdej Mszy św. dopołudniowej zapraszamy do naszego klubu, aby nabyć ciekawe książki, pamiątki komunijne i dewocjonalia. Dziś świętowanie jubileuszów małżeńskich w katowickiej katedrze.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:
  - w środę - NMP Wspomożenie Wiernych
  - w piątek - św. Filipa Nereusza, prezb.
  - w niedzielę - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
 3. Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwach majowych codziennie o godz. 17.30.
 4. Modlitwy o urodzaje przypadają w poniedziałek, wtorek i środę. Gromadzimy się na wspólnej modlitwie bezpośrednio przy krzyżach o godz. 17.30, a potem procesyjnie wracamy do kościoła. W poniedziałek przy krzyżu na ul. Mikołowskiej, we wtorek przy krzyżu na ul. Partyzantów a w środę przy krzyżu na ul. Tysiąclecia PP.
 5. We wtorek – Nabożeństwo ku czci św. Antoniego po Mszy św. porannej. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. 
 6. W środę – Poradnia Życia Rodzinnego dla narzeczonych i zainteresowanych czynna będzie w kancelarii parafialnej od godz. 18.00 do 20.00. 
 7. W czwartek – Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. 
 8. W piątek – obchodzimy Dzień Matki. Z tej okazji wszystkie matki zapraszamy na Mszę św. w ich intencji o godz. 18.00. Msza św. szkolna o godz. 16.30. Spowiedź dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej od godz. 16.00. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych o godz. 19.00 w kościele. Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. 
 9. W sobotę – Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00, a w tygodniu przed każdą Mszą świętą. 
 10. Za tydzień w niedzielę – Kolekta jako specjalna przeznaczona będzie na wszystkie remonty w koście-le i domu parafialnym. W tym dniu przypada pielgrzymka mężów i młodzieńców do MB Piekarskiej. Wyjazd autokaru z naszej parafii o godz. 7.00. Zapraszamy Panów do udziału w tej dorocznej piel-grzymce. Są jeszcze wolne miejsca w autokarze. Zapisy w kancelarii – koszt 10 zł. PTTK oddział w Mysłowicach zaprasza do wyjazdu rowerowego na pielgrzymkę do Piekar. Zbiórka o godz. 7.00 przy kościele NSPJ. 
 11. Kancelaria w sprawach ślubnych czynna będzie w poniedziałek i wtorek od godz. 19.00 do 20.00. Biblioteka parafialna czynna będzie w poniedziałek i wtorek od godz. 16.00 do 18.00.
 12. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę parafialną w czerwcu „Krainy jak z bajki” (Orawa, Pieniny, Spisz) Koszt 375 zł. a zapisy w kancelarii parafialnej.
 13. Organizujemy wyjazd autokarem na pielgrzymkę kobiet do Piekar Śląskich - 20 sierpnia. Zapisy w kancelarii parafialnej – koszt 10 zł. Jak również na dzień skupienia Apostolstwa Dobrej Śmierci do Turzy Śląskiej w sobotę 3 czerwca. Koszt 25 zł. zapisy również w kancelarii.
 14. W dniu dzisiejszym kończy się zgłaszanie nowych kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Najbliższe spotkanie Rady w czwartek 8 czerwca.
 15. W niedzielę, 28 maja, o godz. 16.00, w Mysłowickim Ośrodku Kultury przy ul. Grunwaldzkiej od-będzie się finał międzynarodowego konkursu NON STOP CCM /zespołów wykonujących muzykę o tematyce chrześcijańskiej/. Nagrodą dla laureata konkursu jest występ na tegorocznym koncercie Bądź jak Jezus w Parku Słupna, 15 czerwca. Konkurs jest otwarty dla publiczności a wstęp wolny.
 16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do kupienia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedziel-ny”, „Ola i Jaś”, „Dominik” z płytą, „Cuda i Łaski”, „Misyjne Drogi”, „Dzwonek Janowski” i inna prasa religijna.

Dziękujemy za udział we Mszy św. oraz złożone ofiary. Życzymy radosnego przeżycia Dnia Pańskiego, a na nasze świętowanie niech nam Pan Bóg błogosławi. 

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia Parafialne 2017 6 Niedziela Wielkanocna 2017r.