Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP
i św. Maksymiliana Kolbe
pieczec ul. Cegielniana 7a
41-400 Mysłowice
tel.(32)2223121

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
21 NIEDZIELA ZWYKŁA
27.08.2017r.

Gromadzimy się przy ołtarzu naszego Pana Jezusa Chrystusa, aby celebrować największe tajemnice naszej wiary. Na tym ołtarzu przez posługę kapłana uobecni się sam Jezus Chrystus, który pod postaciami chleba i wina przyjdzie do ludzkich serc, karmiąc w ten sposób nasze dusze życiodajnym pokarmem, które nie ginie, ale trwa wieki.

Dzisiejsza kolekta jako specjalna przeznaczona jest na wszystkie prace remontowe kościoła i domu parafialnego. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

 1. Nieszpory o godzinie 16.00. Msza św. popołudniowa z udzielaniem sakramentu Chrztu św. o godzinie 16.30, a wieczorna recytowana o 20.00.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:
  - w poniedziałek - Św. Augustyna, bpa i dK
  - we wtorek - Męczeństwa św. Jana Chrzciciela
 3. We wtorek – nabożeństwo ku czci św. Antoniego po Mszy św. porannej. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00.
 4. W środę – nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Podziękowania i prośby można składać w zakrystii przed nabożeństwem.
 5. W tym tygodniu przypadają : czwartek przed I piątkiem, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek Msza św. o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne o godzinie 7.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00. Msza św. za zmarłych Parafian o godzinie 18.00.
 6. W piątek – nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. porannej i o godzinie 17.30. Msza św. dla wszystkich dzieci i młodzieży gimnazjalnej na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego o godzinie 16.30. Okazja do spowiedzi św. od godziny 15.45. Młodzież zapraszam na Mszę św. w ich intencji na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego o godzinie 19.00, na którą zapraszamy także młodzież klas trzecich gimnazjalnych przygotowujących się do sakramentu Bierzmowania. Przed Mszą okazja do spowiedzi św.
 7. W sobotę – nabożeństwo do Matki Bożej po Mszy św. porannej. Obchód chorych odbędzie się od godziny 8.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Nabożeństwo ku czci św. Maksymiliana o godz. 17.30. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00, a w tygodniu przed każdą Mszą świętą. W tym dniu przypada dzień modlitw o uświęcenie duchowieństwa w Turze Śląskiej.
 8. Od przyszłej niedzieli wracamy do właściwego porządku Mszy św. niedzielnych : 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 16.30. Panie z Zespołu Charytatywnego po każdej Mszy św. będą zbierać ofiary na potrzebujących z naszej parafii. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji. W tym dniu w Katedrze katowickiej odbędzie się dzień wspólnoty Ruchu Światło - Życie.
 9. XXVII Bezalkoholowy Festyn Rodzinny odbędzie się w sobotę 9 września. Już dzisiaj zapraszamy do wzięcia w nim udziału. Prosimy o przynoszenie fantów na loterię. W związku z Festynem prosimy nasze Panie o słodkie wypieki, które można będzie przynosić w sobotę 9 września po Mszy św. porannej do naszego klubu. Karteczki z planem festynu wyłożone są przy prasie.
 10. Grupa św. O. Pio zaprasza na pielgrzymkę do Górki Przeprośnej i na Jasną Górę 23 września. Koszt 30 zł. Zapisy w kancelarii.
 11. Parafia nasza po raz kolejny bierze udział w akcji Caritasu – „Tornister pełen Uśmiechów 2017”. Polega ona na zbiórce przyborów szkolnych takich jak : piórniki, zeszyty, bloki rysunkowe, kredki, farby, flamastry, plastelina i przybory geometryczne. Akcja ta potrwa do piątku 1 września. Prosimy o przynoszenie wyżej wymienionych przyborów do kancelarii parafialnej lub zakrystii.
 12. Zachęcamy wiernych szczególnie małżonków, do przeżycia rekolekcji zamkniętych w naszych domach rekolekcyjnych w Brennej, Panewnikach lub Kokoszycach.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do kupienia „Gość Niedzielny”, „Dzwonek Janowski” i inna prasa religijna.

Serdeczne Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary a na cały dzień i wszystkie dni tygodnia niech nam Pan Bóg błogosławi. 

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia Parafialne 2017 21 Niedziela Zwykła 2017r.