Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP
i św. Maksymiliana Kolbe
pieczec ul. Cegielniana 7a
41-400 Mysłowice
tel.(32)2223121

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
25 NIEDZIELA ZWYKŁA
24.09.2017r.

Zostaliśmy zaproszeni do winnicy Bożej — Kościoła. Przez swoją pracę, życie rodzinne, życie społeczne mamy wypełniać powołanie chrześcijańskie. Każdy czas i każda praca ma nas zbliżać do Chrystusa, by otrzymać zapłatę od Boga. Dzisiaj wzywa nas Bóg, byśmy przemyśleli swoją obecność w Kościele, swoje życie religijne, zawodowe i społeczne. Najświętsza ofiara, na której zgromadziliśmy się, to także zadanie, by przez nią uświęcać siebie i świat.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jako specjalna przeznaczona jest na wszystkie prace remontowe kościoła i domu parafialnego. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 1. Sakramentu Chrztu św. udzielamy w czasie Mszy św. o godz. 15.00. Nieszpory o godzinie 16.00.
  Msza św. popołudniowa o godzinie 16.30. Po każdej Mszy św. dopołudniowej zapraszamy do naszego klubu, gdzie nożna nabyć ciekawe książki, różańce, kalendarze i dewocjonalia..
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:
  - w środę - Św. Wincentego a’Paulo, prezb.
  - w czwartek - Św. Wacława, męcz.
  - w piątek - Święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
  - w sobotę - Św. Hieronima, prezb. i dK.
 3. W poniedziałek – Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej (starej i nowej) o godz. 19.00. W tym dniu nie będzie czynna kancelaria w sprawach ślubnych. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy we wtorek.
 4. We wtorek – Nabożeństwo ku czci św. Antoniego po Mszy św. porannej. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00. W tym dniu imieniny obchodzi Ks. Arcybiskup Senior Damian Zimoń. Pamiętajmy w naszych modlitwach o księdzu Arcybiskupie.
 5. W środę – Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Podziękowania i prośby można składać w zakrystii przed nabożeństwem. Spotkanie grupy modlitewnej św. O. Pio po Mszy św. wieczornej. W tym dniu czynna będzie poradnia życia rodzinnego dla narzeczonych i zainteresowanych w kancelarii parafialnej od godz. 18.00 do 20.00.
 6. W czwartek – Wyjazd wszystkich zapisanych na pielgrzymkę „Z widokiem na Góry Opawskie” o godz. 7.30 z parkingu przy kościele. Zbiórka o godz. 7.15. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00.
 7. W piątek – Msza św. dla wszystkich dzieci o godzinie 16.30. Spowiedź dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej od godziny 16.00. Msza św. za zmarłych Parafian o godz. 18.00.
 8. W sobotę – Nabożeństwo ku czci św. Maksymiliana o godz. 17.30. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00, a w tygodniu przed każdą Mszą św.
 9. W przyszłą niedzielę – rozpoczynamy miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy w niedziele o godz. 15.45 a w tygodniu o godz. 17.15. Już dziś zapraszamy do licznego udziału w tych nabożeństwach, które tradycyjnie przygotowują i rozważają poszczególne grupy parafialne. Plan nabożeństw wydrukowany jest w „Dzwonku Janowskim” i wywieszony w gablotkach. Kolekta przeznaczona będzie na WŚSD w Katowicach.
 10. Młodzież klas III gimnazjalnych, która pragnie przygotować się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej Parafii, składa w kancelarii parafialnej własnoręcznie napisane podanie wraz ze wszystkimi danymi do końca września.
 11. Od jutra - 25 września - będziemy przyjmowali intencje mszalne na przyszły rok. Przez 2 tygodnie zapisywać będziemy intencje jubileuszowe i terminy ślubów, a później Msze św. za zmarłych. W związku z intencjami prosimy o ich potwierdzanie miesiąc przed ich odprawieniem.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do kupienia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Misyjne Drogi”, „ Ola i Jaś”, „Dominik” z płytą, ”Cuda i Łaski”, „Dzwonek Janowski” i inna prasa religijna.

Serdeczne Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary a na cały dzień i wszystkie dni tygodnia niech nam Pan Bóg błogosławi. 

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia Parafialne 2017 25 Niedziela Zwykła 2017r.