Sprzątamy teren naszej Parafii

sprzatanie

Drodzy Parafianie!
W Wielkim Poście przygotowujemy nasze serca na Święta Zmartwychwstania Pana Jezusa. Sprzątamy również gruntownie nasze mieszkania, zdobimy kościół. Po wyjściu z domu wchodzimy jednak w inny świat, świat walających się papierów, butelek i plastikowych toreb.

Wiele trawników i terenów zielonych na terenie naszej parafii jest faktycznie dzikimi wysypiskami śmieci. Z jakichś powodów ludzie zamiast wyrzucać śmieci do przeznaczonych na ten cel pojemników, lub wywozić je na teren Zakładu Oczyszczania Miasta wyrzucają śmieci sąsiadowi pod płot. Z roku na rok jest coraz gorzej.

Służby miejskie powołane do dbania o czystość naszego miasta sprzątają wyłącznie miejsca reprezentacyjne, a nas skazują na mieszkanie na śmietniku. Spróbujmy to zmienić. Posprzątajmy naszą parafię na święta Zmartwychwstania Pańskiego.

W sobotę 12 kwietnia (dzień przed Niedzielą Palmową) przy naszym kościele wystawione będą pojemniki na śmieci. Będą też rozdawane rękawice i worki na śmieci. Poświęćmy w tym dniu godzinę czasu, żeby razem ze swoimi sąsiadami posprzątać swoją drogę do kościoła.
Przejdźmy przez okoliczne trawniki, wejdźmy na opuszczone działki i wyzbierajmy to co w ciągu zimy się tam nagromadziło. Poczujmy się gospodarzami miejsca w którym mieszkamy, dajmy dobry przykład dzieciom i młodzieży, a także tym mieszkańcom naszej parafii, którzy uważają wspólną przestrzeń za śmietnik.
Z jaką przyjemnością i satysfakcją pójdziemy wtedy do kościoła w okresie świąt.


Rozpoczynamy 12 kwietnia 2014, o godzinie 10:00. Zapraszamy wszystkich do pomocy i przyłączenia się do naszych działań :)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Newsy Sprzątamy teren naszej Parafii