Festiwal Piosenki "EKOSONG 2014"

 ekosong

W sobotę 7 czerwca 2014 r. na terenie Kalwarii Panewnickiej odbędzie się XXI Festiwal Piosenki Ekologicznej i Religijnej "EKOSONG 2014", zorganizowany przez Franciszkanów z Panewnik.
Patronat nad Festiwalem przyjęli: Metropolita Górnośląski Abp Wiktor Skworc, Minister Prowincjalny o. Antonin Brząkalik OFM, Prezydent Katowic Piotr Uszok i Regionalny Dyrektor Lasów Państwowych  w Katowice Kazimierz Szabla.

Patronami medialnymi są: Radio Katowice i Radio eM, Gość Niedzielny oraz Telewizja Katowice.

Festiwal rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.00 w bazylice a następnie się o godz. 14.00 na scenie na Kalwarii uroczystymi fanfarami odegranymi na rogach myśliwskich przez Zespół z Technikum Leśnego w Brynku. Współorganizatorem jest Nadleśnictwo Katowice świętujące 90-lecie Lasów Państwowych.

Do rozpoczęcia Konkursu trwać będą zabawy i gry dla dzieci z okazji Dnia Dziecka, który lokalnie świętować będziemy wraz z Ekosongiem. Dla najmłodszych o 14.30 zaśpiewa MAGDA ANIOŁ.

W godzinach od 15:30 do 17:30 odbędą się prezentacje wokalne, zgłoszonych do konkursu uczestników Festiwalu. W tym roku zakwalifikowano 10 uczestników, są to osoby indywidualne oraz zespoły z różnych stron Polski.
W tym samym czasie na boisku przy ul. Kijowskiej zostanie rozegrany mecz towarzyski pomiędzy następującymi drużynami: pracownicy Urzędu Miasta Katowice, Leśnicy, Pracownicy Firmy Helimed, Ligocianie i Franciszkanie.

W Auli św. Franciszka równolegle odbywać się będzie projekcja filmów przyrodniczych. Leśnicy przygotowali wiele innych atrakcji, pomocnych w edukacji dzieci i młodzieży.  
O godz. 18.00 wystąpi z koncertem pierwsza gwiazda tegorocznego festiwalu,  Zespołu WOLNA GRUPA BUKOWINA. W tym czasie odbędą się obrady Jury.

O godzinie 19.30 przewidziane jest ogłoszenie wyników konkursu tegorocznej edycji Festiwalu Ekosong 2014.
Po ogłoszeniu wyników i uroczystym rozdaniu nagród, w tym statuetki Przebibetonu, rozpocznie się o godz. 20.00 koncert głównej gwiazdy Festiwalu, którą w tym roku jest Zespół SKALDOWIE.

Całość Festiwalu, poprowadzi tradycyjnie Beata Plaza z Radia „Złote Przeboje” w asyście braci Archanioła i Sylwana – franciszkanów.
Podczas trwania Ekosongu w punkcie obok FODY przyjmowane będą elektrośmieci. Oddający śmieci otrzymają ufundowane przez Nadleśnictwo Katowice sadzonki drzew.


Tegoroczny Festiwal wpisuje się w obchody 90-lecia Lasów Państwowych, i po raz kolejny będzie żywym propagatorem idei ochrony środowiska. Zaś poprzez zaangażowanie młodzieży w organizację tegoż przedsięwzięcia, promowane były idee wolontariatu i działania na rzecz innych.

Kolejny raz, dzięki staraniom organizatorów na Panewnickiej Kalwarii odbędzie się radosne święto piosenki, w którym, mamy nadzieję, weźmie udział wielopokoleniowa publiczność. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

"Niech czysta woda i zieleń łąk,
Niech błękit nieba i ptaków lot.
To wszystko, coś Panie stworzył mocą swoich rąk,
Niech głosi chwałę Twą."
(z hymnu festiwalowego)


o. Alan Rusek OFM
(Organizator FPEiR  EKOSONG)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Newsy Festiwal Piosenki "EKOSONG 2014"