Pielgrzymka śladami św. Ojca Pio

pielgrzymka

Pielgrzymka jest jedną z najstarszych form duchowych ćwiczeń i przeżyć, prowadzi nas do fundamentów naszej wiary, głęboko leży w naturze samej religijności. W każdym pielgrzymowaniu Chrześcijanin ma do czynienia z drogą prowadzącą do miejsc i osób, gdzie w sposób szczególny usłyszy, zobaczy, dotknie  i doświadczy Boga, poprzez rozważanie życia, nauki i samej postaci Świętego.

Dlatego pielgrzymowanie jest drogą, podczas której prosimy o łaski, podejmujemy wyrzeczenia, by odrzucić zło, wybrać dobro, poprzez życie w Bogu. Pielgrzymowanie jest szlakiem, na którym zostawiamy za sobą człowieka starego, a przygotowujemy człowieka odnowionego, silnego, zbliżonego do Boga.

Z A P R O S Z E N I E
na duchowe przeżycia  - Świętych obcowanie ze Św. Ojcem Pio w Rzymie.

Módl się i ufaj! Nie denerwuj się!
Niepokój nie służy niczemu. Bóg jest miłosierny i wysłucha twoją modlitwę!

Św. Ojciec Pio, CE s. 39


GRUPA MODLITWY OJCA PIO | Parafia p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP i św. Maksymiliana Marii Kolbego w Mysłowicach.

Drodzy Pielgrzymi!

padwaJak Wam zapewne wiadomo, Ojciec Święty Franciszek w obliczu nadchodzącego Jubileuszu zechciał wskazać wspólnocie Kościoła właśnie Św. Ojca Pio jako dobrego świadka i apostoła Miłosierdzia.
Łącząc siłę i potęgę łask płynących z każdego pielgrzymowania z misją, pragnieniem i ludzką potrzebą obcowania ze Świętymi, gorąco zapraszamy Was,  Bracia i Siostry, do przeżycia z nami, wspólnej duchowej nauki miłości, poprzez bliższe poznanie życia Św. Ojca Pio, poprzez poznanie Jego dzieła służby Bogu Ojcu Wszechmogącemu – śladami życia, męki, cierpienia i dokonań Świętego Ojca Pio.

Dołączcie do naszej autokarowej pielgrzymki do Rzymu, przeżyjcie z nami rekolekcje już w drodze, aby to nasze uczestnictwo w obcowaniu Świętych,  pomogło nam świadomie przeżyć duchową odnowę, prowadzącą do bliskości  ze Świętym Ojcem Pio – w miłości jaką nam przekazywał, w Duchu jakiego w nas budował, w Jego służbie i Boskim życiu jakiego nas nauczał.
Wiara w Boga zbliża nas do Świętych, tutaj do Św. Ojca Pio, gdzie poprzez czczenie Jego służby, sami także przeżyjemy rozwój naszego życia duchowego.
Przez to upodobnimy się do Bożego świadka, dzięki łasce działającej przez wspólnotę z Nim, bo to On wypełnił swoim życiem radykalną nowość łaski życia, otrzymanej na Chrzcie Św.WIERZĄC W ŚWIĘTYCH OBCOWANIE – wołamy do Was – przeżyjmy to RAZEM!

Pielgrzymka do Rzymu w Roku Miłosierdzia
3-7 luty 2016 r.

PROGRAM:

rzym1. dzień /3 luty/: około godz. 06.00 – wyjazd do Rzymu. Przejazd tranzytowy przez Czechy i Austrię do Włoch.
Dojazd do hotelu około godz. 22.00, nocleg.

2. dzień /4 luty/: godz. 07.00 – śniadanie. Po śniadaniu przejazd do bazyliki św. Wawrzyńca za Murami, gdzie odbędzie się Msza Św. dla grupy. Nawiedzenia bazyliki św. Jana na Lateranie, Schody Święte. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3. dzień /5 luty/: godz. 06.45 – śniadanie. Po śniadaniu przejazd do kościoła św. Zbawiciela in Lauro, który jest główną rzymską świątynią Grup Modlitwy Ojca Pio i uczestniczymy w uroczystej procesji przeniesienia ciała Ojca Pio z tegoż kościoła do bazyliki św. Piotra na Watykanie, gdzie zostanie umieszczone w pobliżu Drzwi Świętych.
Nawiedzenie bazyliki św. Piotra i grobu św. Jana Pawła II, zwiedzanie Placu św. Piotra, Msza św. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4. dzień /6 luty/: godz. 06.45 – śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, godz. 07.30 – wyjazd do Rzymu.
Spotkanie Papieża Franciszka z grupami modlitwy o. Pio w Auli Pawła VI, gdzie mamy specjalne bilety wstępu. Rzym Starożytny.  Msza św. Rzym nocą. Przejazd nocny do Padwy. Nawiedzenie bazyliki św. Antoniego i kościoła Kapucynów – św. Leopolda. Powrót do kraju w późnych godzinach nocnych.
watykan
CENA:   650 zł + 80 euro od osoby!

/w cenie zapewniamy:  3 śniadania, 2 obiadokolacje, 3 noclegi, przejazd autokarem klasy LUX, opieka pilota, opieka duchowa kapłana, ubezpieczenie KL, NNW /bez chorób przewlekłych/.
Bez dodatkowych kosztów.

Zapisy i kontakt: Kancelaria parafialna do końca listopada 2015r a po tym terminie tylko pod nr tel. 508 987 670.         

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7a
Telefon Telefon dyżurny: 601 142 880
Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailkatowicka.pl
Jesteś tutaj: Home Newsy Pielgrzymki Pielgrzymka śladami św. Ojca Pio