Dzieje Dzieci Maryi

JoomGallery is not installed.

 obrazek

Młodzi Parafianie z grupy Dzieci Maryi, w grudniu uczestniczyli w dwóch ważnych i jakże miłych chwilach swojej wspólnoty. Wszystko zaczęło się 6 grudnia, w dzień wspomnienia św. Mikołaja. Jak co tydzień, dzieci zebrały się na spotkaniu formacyjnym w SP nr 3. Wtedy to, miała miejsce wizyta niezwykłego gościa! Odwiedził on wspólnotę Dzieci Maryi zwiastując swoje przyjście dźwiękiem dzwonków. Były to dzwonki reniferów ciągnących sanie Świętego Mikołaja!

{joomplucat:55 limit=3|columns=3|ordering=random}

Mikołaj zawitał do naszej grupy, porozmawiał z dziećmi, wysłuchał różnych opowieści i żartów oraz piosenki zaśpiewanej specjalnie dla niego. Wziął też udział w naszych grach i zabawach, a następnie rozdał wszystkim drobne prezenty. Chociaż na początku dzieci bacznie przyglądały się brodatemu gościowi i czasem niepewnie podchodziły po swoje prezenty, to na końcu wszyscy byli bardzo zadowoleni.
Mamy nadzieję, że również Mikołajowi się podobało i odwiedzi nas ponownie w przyszłym roku.

 linia

Świętem patronalnym całego ruchu Dzieci Maryi jest Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, który obchodzony jest w liturgii 8 grudnia.

Tego dnia na uroczystej Mszy świętej dzieci odnowiły przyrzeczenia naśladowania w swoim życiu postawy Matki Najświętszej, a cztery kandydatki przyjęły poświęcony medalik Niepokalanej zwany „Cudownym Medalikiem”.

{joomplucat:56 limit=3|columns=3|ordering=random}

 • Ania Piątek - duży złoty;
 • Weronika Mosio - mały złoty;
 • Ania Chmielewska - duży złoty;
 • Ala Janeczko - duży złoty;
 • Ula Wójcik - duży srebrny;
 • Wiktoria Wylotek - duży srebrny;
 • Zuzia Gomóła - mały srebrny;
 • Lena Lelek - mały srebrny;
 • Wiktoria Łaskawska - mały srebrny;
 • Kinga Jasińska - mały srebrny
 • Wojtek Gowarzewski - duży złoty;
 • Radek Witkowicz - duży złoty;
 • Tomek Larysz - duży srebrny;
 • Kuba Klekot - duży srebrny.

medalikMedalik przedstawia Najświętszą Maryję Pannę stojącą na kuli ziemskiej, co oznacza, że jest Ona nie tylko naszą Matką lecz także, że jest Ona Królową Ziemi i całego Wszechświata. Miażdży swą stopą węża,który symbolizuje szatana, próbującego skrzywdzić ludzi i porwać ich do piekła. Matka Boża jest o wiele potężniejsza od szatana i łatwo go miażdży. Ochrania ona wszystkie swe dzieci, które z ufnością oddają się Jej pod opiekę. Z rąk Maryi wychodzą świetliste promienie, które są symbolem łask, jakie za pośrednictwem Niepokalanej Dziewicy otrzymują wszyscy ci, którzy proszą o nie z ufnością. Łaska to pomoc, jaką otrzymujemy bezinteresownie od Boga, która sprawia, że stajemy się Jego przyjaciółmi oraz pozwala nam uczestniczyć w Jego życiu. W otoku medalika, widnieje zdanie: „O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy”. Jest to krótka modlitwa, którą trzeba często powtarzać, a którą sama Najświętsza Maryja Panna poleciła umieścić na Cudownym Medaliku.

medalikNa odwrocie widnieje duże „M”, które jest inicjałem imienia Maryi nad nim góruje krzyż. Krzyż oznacza Jezusa Chrystusa, który za nas umarł. U stóp Krzyża jest więc Maryja, która cierpi i kocha nas w całkowitej komunii ze swym Synem. Wokół znajduje się dwanaście gwiazd: jest to korona Niepokalanej Maryi Dziewicy. Maryja jako Królowa Nieba i Ziemi posiada koronę z dwunastu gwiazd, która symbolizuje jej moc nad wszelkim stworzeniem. Otrzymuje Ona wszystko to, o co prosi Boga. Obok siebie znajdują się Serca Jezusa i Maryi. Wznoszą się z nich dwa małe płomienie, które pokazują, iż serca te płoną miłością do nas. Z lewej strony znajduje się Najświętsze Serce Jezusowe otoczone koroną cierniową, a z otwartej w Nim rany cieknie krew. To nasze grzechy i nasze złe uczynki sprawiają, że Ono cierpi: by odkupić nasze grzechy, Chrystus Pan został ukoronowany cierniem, umarł na Krzyżu, a Jego Serce zostało przebite włócznią. Z prawej strony znajduje się Serce Maryi przebite mieczem, symbolizującym cały Jej ból, który przecierpiała uczestnicząc w Męce Swego Syna. Wraz z Jezusem złożyła w ofierze swe cierpienia za nasze Zbawienie.

http://www.parafiajejkowice.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=54&Itemid=60

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Newsy Dzieci Maryi Dzieje Dzieci Maryi