Msza św. w intencji ks. Zbigniewa

 urodziny ks. Zbyszka

Tydzień temu odbyła się msza święta w intencji ks. Bartłomieja, dzisiaj przyszła kolej na księdza Zbigniewa, który także w lutym obchodzi rocznicę swoich urodzin.

Niedzielna suma została odprawiona w Jego intencji i została zamówiona przez Radę Parafialną, Róże Różańcowe, Apostolstwo Dobrej Śmierci, Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym, grupę Św. o. Pio oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Czuchowa, którego przedstawicielki przyjechały z byłej parafii ks. Zbigniewa, a do dzisiaj pamiętają o jego urodzinach i zawsze przyjeżdżają do niego na nowe parafie.

Msza święta była koncelebrowana przez ks. Zbigniewa, ks. Andrzeja, ks. Bartłomieja i ks. Jana. Przed Ołtarzem stawili się też przedstawiciele wszystkich grup parafialnych oraz parafianie i goście.

Już na wstępie ks. Proboszcz rozpoczął od złożenia życzeń.
"Ksiądz Zbyszek osiąga swój wiek dojrzały kapłańsko, 18 lat kapłaństwa, także u progu tego dojrzałego życia kapłańskiego (...) życzę Ci, aby ta nasza parafia była progiem do Twojego proboszczowania - tego Ci życzę" - i kontynuował - "Księże Zbyszku, jeszcze jedno, życzymy Ci przede wszystkim zdrowia!
<< Ksiądz Zbyszek choruje nam przez ostatnie dwa tygodnie, był bardzo chory, Jego mina była bardzo groźna... >>
Jednak jak się dowiedział, że przyjeżdżają do niego panie z Czuchowa - zmartwychwstał dzisiaj - życzymy Ci, abyś zawsze był taki zdrowy i w tak dobrej kondycji" - zakończył.

Ksiądz Zbigniew, wyraźnie uśmiechnięty podziękował za życzenia: "Bóg zapłać za życzenia. Ksiądz Proboszcz wie jaki miód na serce rozlać i poza tym potrafi też dobrze podpuścić".

Msza święta miała przebieg bardzo uroczysty. Nasz modlitwa i śpiewy były wspomagane przez Chór św. Maksymiliana oraz scholę muzyczną.
Czytanie Pierwsze: Jan Kubica - Czytanie Drugie: Krzysztof Witkowicz - Psalm: Romuald Gacka. Ewangelię głosił ksiądz Proboszcz. Tym razem nie było homilii, gdyż po zakończeniu mszy ważne słowa skierowali do nas przedstawiciele parafialnego komitetu organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży 2016 (Apel organizatorów ŚDM 2016).

Na zakończenie, przedstawiciele gości, grup parafialnych i parafian, złożyli życzenia obdarowując solenizanta kwiatami i drobnymi podarunkami, dziękując ks. Zbigniewowi za dotychczasową posługę w naszej parafii i nie tylko.

Po tej chwili dużego wzruszenia sam solenizant, w specyficzny dla siebie sposób, podziękował księżom oraz przybyłym gościom i parafianom za serdeczne życzenia. Niestety, nie udało nam się uwiecznić tych słów z powodu wyczerpania baterii w kamerze. Żałujemy tym bardziej, iż te słowa śmiało zasługiwały na nominację w konkursie "Srebrne Usta" :)

Urodziny Ks. Zbigniewa Glenca

Relacja z mszy świętej w intencji ks. Zbigniewa Glenca, z okazji urodzin. Jak ogłosił ksiądz Proboszcz, w tym dniu ks. Zbyszek zmartwychwstał :) :)Oprócz naszych Parafian, we mszy świętej uczestniczyli również przedstawiciele Parafii Najświętszej Maryi Panny z Czuchowa.Szczególnie serdecznie pozdrawiamy Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, które tak pięknie reprezentowały swoją Parafię.

Posted by Parafia Mysłowice Janów-Miejski on 12 luty 2016


Księże Zbigniewie!

Bądź nadal sobą, bądź nadal dobrym Kapłanem... wspaniałym Pasterze. Zarażaj nas swoim ciepłem i dobrym słowem. Przez swój kapłański przykład osobisty prowadź nas ścieżką do Boga a gdy zbłądzimy, skutecznie sprowadź na właściwy szlak.
Dziękujemy za wszystko to, czym już nas obdarowałeś i prosimy o jeszcze więcej.
Życzymy Ci, aby Pan otaczał Cię armią dobrych Aniołów, które zawsze będą Cię strzegły.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Newsy Msza św. w intencji ks. Zbigniewa