Komunikat Metropolity Katowickiego

alumnii katowice 

Drodzy! Metropolia Katowicki, arcybiskup Wiktor Skworc, kieruje do nas dzisiaj słowa, dotyczące zbliżających się święceń diakonatu, które odbędą się pod koniec miesiąca.

 KOMUNIKAT METROPOLITY KATOWICKIEGO
PRZED ŚWIĘCENIAMI DIAKONATU

Drodzy Diecezjanie, Bracia i Siostry!

Dzisiaj, w II niedzielę Wielkiego Postu, 20 alumnów Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach rozpoczyna tygodniowe rekolekcje, przygotowujące ich bezpośrednio do przyjęcia święceń diakonatu. Wraz z biskupami pomocniczymi – Markiem Szkudło i Adamem Wodarczykiem – udzielimy tych święceń w sobotę 27 lutego o godzinie 10.00 w trzech kościołach naszej Archidiecezji:  

  • - Matki Bożej Szkaplerznej i świętego Piusa X w Jejkowicach,
  • - Matki Bożej Częstochowskiej w Mysłowicach-Kosztowach,
  • - Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piekarach Śląskich-Brzezinach.

Do udziału w liturgii święceń diakonatu zapraszam wspólnoty wyżej wymienionych parafii, a także młodzież i Służbę Liturgiczną ze wszystkich parafii dekanatów, w których odbędą się święcenia. Bardzo liczymy także na obecność osób, należących do grona Przyjaciół WŚSD w Katowicach.

Kandydaci do diakonatu otrzymają pierwszy stopień sakramentu święceń, prowadzący ich do prezbiteratu. Nowo ustanowieni diakoni będą odtąd duchownymi, specjalnie związanymi z biskupem (por. KKK 1569), a do ich zadań będzie należało między innymi asystowanie biskupowi i prezbiterom przy celebracji Boskich misteriów, szczególnie Eucharystii, jej udzielanie, (…) głoszenie Ewangelii i przepowiadanie, prowadzenie pogrzebu i poświęcanie się różnym posługom miłości (KKK 1570).

Serdecznie proszę wszystkich diecezjan o modlitwę w intencji przyszłych diakonów oraz w intencji całego naszego Seminarium, a także o nowe powołania do wyłącznej służby Ewangelii. Do tej modlitwy wzywa nas nieustanie sam Jezus Chrystus: proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo (Łk 10, 2).
Proszę również o tworzenie w rodzinach i wszystkich środowiskach wychowawczych takiej atmosfery życzliwości i otwartości, która sprzyja odczytaniu i wielkodusznemu przyjęciu Bożego powołania.
Wszystkim zgromadzonym na niedzielnej Eucharystii udzielam pasterskiego błogosławieństwa: W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego!

+ Wiktor Skworc
ARCYBISKUP METROPOLITA KATOWICKI
VA I – 7696/16
Katowice, 09.02.2016 r.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Newsy Komunikat Metropolity Katowickiego