Msza św. w intencji ks. Proboszcza

 urodziny proboszcza

To już ostatnia w tym roku msza święta w intencji naszego duszpasterza, z okazji urodzin. Tą radosną serię kończy ks. Andrzej Hnida - proboszcz naszej Parafii, który wczoraj - 27 lutego obchodził swoje 54. urodziny.

Podobnie jak msze święte odprawiane z okazji urodzin księży wikarych, tak samo ta msza miał bardzo uroczysty wymiar. Uczestniczyło w niej wielu Parafian, przedstawicieli grup parafialnych a oprawę muzyczna wzbogacał chór św. Maksymiliana oraz schola dziecięca.

Ksiądz Zbigniew na początku eucharystii przywitał tłumnie przybyłych Parafian oraz gości.

"W trzecią niedzielę Wielkiego Postu witam Was na eucharystii. Szczególnie serdecznie w tej wspólnocie witam ojca naszego ks. Proboszcza, witam brata z rodziną, wszystkich bliskich krewnych, przyjaciół ale także zgromadzonych Parafian. Zapraszam do wspólnej modlitwy a czynię to słowami Antyfony, którą Kościół nas dzisiaj wzywa: << Oczy moje są zawsze zwrócone ku Panu, wejrzyj na mnie Panie, zmiłuj się nade mną >>.
Szczególnie dzisiaj prosimy Boga, aby w Swojej opatrzności i łaskawości, spoglądał na naszego Proboszcza, za którego sprawowana jest ta msza święta koncelebrowana. Przede wszystkim chcemy prosić Chrystusa - Najwyższego Kapłana, o zdrowie, Boże błogosławieństwo i potrzebne laski dla Proboszcza z okazji 54. rocznicy Jego urodzin..."

Jak wspomniał we wstępie ks. Zbigniew, msza święta była koncelebrowana przez wszystkich naszych kapłanów przy asyście Służby Liturgicznej Ołtarza:
- pierwsze czytanie: Jan Kubica - psalm: Jakub Mauer - drugie czytanie: Krzysztof Suski. Słowo Boże zawarte w niedzielnej Ewangelii odczytał ks. Bartłomiej.

Pod koniec mszy św. ponownie głos zabrał ks. Zbigniew, który przytoczył śląską gwarą z ambony pewien cytat:
"Chłopu, do 50-tki Tedeum śpiewa się na okrągłe rocznice, co pięć lat ale jak już chłop jest po 50-tce, to trzeba śpiewać co roku, chociaż nie ma okrągłej rocznicy".
I w tym momencie zwracając się do ks. Andrzeja, powiedział: "Dlatego księże Proboszczu, solenizancie. Bez Tedeum się dzisiaj nie obejdzie"

Pieśń chwalebna zabrzmiała bardzo donośnie i uroczyście, dlatego też wierzymy, iż wszystkie życzenia spełnią się naszemu Proboszczowi z naddatkiem. Po niej ks. Zbyszek dorzucił jeszcze:
"Moi Drodzy, pamiętacie jak w ubiegłym tygodniu mówiłem, że są cztery ważne święta w roku kościelnym: Wielkanoc, Boże Narodzenie, Odpust i urodziny Farorza."... po czym przedstawiciele poszczególnych grup i Parafian ustawili się w długiej kolejce, aby złożyć Proboszczowi swoje życzenia.
Był one różne, te rymowane - wierszem czytane, te pięknie ułożone i głośno z pamięci wypowiadane ale również i te, składane w skrytości - poza mikrofonem.

Na końcu tej kolejki życzenia, w imieniu księży wikarych, złożył ks. Bartłomiej. Opisać się prawdziwie ich nie da, dlatego też odsyłamy do nagrania :) Wszystkie życzenia zostały ukoronowane śpiewem pieśni "Życzymy, życzymy".

 
Urodziny ks. Proboszcza

Lutowa msza święta odprawiona w intencji ks. Proboszcza Andrzeja Hnidy z okazji jego 54. roczny urodzin.

Opublikowany przez Parafia Mysłowice Janów-Miejski na 16 marca 2016

Przyszedł czas na podziękowania księdza Proboszcza a zaczął je tak:
"Usiądźcie jeszcze bo....... nie jest łatwo z takimi Wikarymi, na prawdę nie jest łatwo. Oni są bardzo życzliwi ale każdy z nich musi coś tam powiedzieć. Nie jest łatwo ale dobrze, że oni są.
Bardzo im dziękuję za to, że są... że możemy współpracować. Za to, że ta życzliwość jest widoczna - za to wszystko im dziękuję"

Podziękował również za wszystkie życzenia urodzinowe, które otrzymał od biskupów, księży pracujących kiedyś w naszej Parafii oraz od tych, z którymi współpracował. Za wszystkie życzenia składane wczoraj i dzisiaj od wielu Parafian, jak również odprawiane msze święte w Jego intencji.

W ten sposób zakończyliśmy lutowe świętowanie kapłańskich urodzin. Dziękujemy chórowi św. Maksymiliana, scholi muzycznej, Służbie Liturgicznej Ołtarza, wszystkim grupom parafialnym oraz Parafianom za wspólny udział w eucharystiach i modlitwę na wszystkich trzech mszach świętych, odprawianych z okazji urodzin naszych Duszpasterzy

BÓG WAM ZAPŁAĆ!

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Newsy Msza św. w intencji ks. Proboszcza