Złote Gody Państwa Szweda

szweda

Dzisiejsza msza święta, w samo południe, została odprawiona w intencji Państwa Szwedów - Norberta (Pana kościelnego) i Jego małżonki Renaty, w 50-tą rocznicę zawarcia przez nich małżeństwa - złotych godów. Z tej okazji została odprawiona uroczysta eucharystia, która zgromadziła rodzinę i przyjaciół dostojnych Jubilatów oraz dużą rzeszę wiernych.

Tą jakże ważną mszę świętą koncelebrował ks. Krzysztof Szweda - syn szanownych jubilatów wraz z księdzem Proboszczem - Andrzejem Hnidą.
Przy Ołtarzu zgromadzili się także przyjaciele rodziny Szwedów:

  • ks. wik. Lesław Kozik
  • ks. dr Andrzej Uciecha
  • ks. prob. Henryk Foik
  • ks. prob. Krzysztof Sitek
  • ks. prob. Adam Michalski
  • ks. prob. Jerzy Kiełbasa
Uroczystość została wzbogacona czynnym udziałem Parafialnego Chóru Świętego Maksymiliana. Natomiast słowo Boże wygłosił misjonarz, ojciec Andrzej Kordek OMI, który również podziękował dostojnym Jubilatów za świadectwo ich życia oraz miłości, trwającej nieustannie tak długi czas i przynoszące im, rodzinie oraz Parafii tyle wspaniałych owoców i łask.

Na koniec ks. Proboszcz przeczytał list metropolity katowickiego arcybiskupa Wiktora Skworca, w którym zawarte zostały skierowane do czcigodnych małżonków podziękowania za ich dotychczasowe życie oraz życzenia na dalsze lata.

Zarówno Pani Renata jak i Pan Norbert swoją pracą, służbą i osobistym przykładem zapisują piękne karty historii naszej Parafii. Oddają jej ogrom serca, sił oraz wolnego czasu.
My również dołączamy się do wszystkich wypowiedzianych podziękowań i życzeń. Zachęcamy drogich Parafian do wpisania w komentarzach słów, skierowanych do Państwa Szweda, w tym tak radosnym dla nich czasie.

Szczęść Boże!

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Newsy Złote Gody Państwa Szweda