Ogłoszenia Parafialne 2014-04-20

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP
i św. Maksymiliana Kolbe
pieczec ul. Cegielniana 7a
41-400 Mysłowice
tel.(32)2223121

DUSZPASTERSKIE OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
20.04.2014 r.

Chrystusa Zmartwychwstałego nie szuka się w grobie! Nie znalazły Go tam niewiasty, nie znaleźli Piotr i Jan. Nikt, kto szuka Jezusa w grobie, tam Go nie znajdzie. Nie znajdą Go także pielgrzymujący do Ziemi Świętej. On przychodzi do człowieka w swoim słowie i w swoim Ciele oraz Krwi. To jest wspaniała i niezwykła prawda, którą proklamujemy w swoim sercu, że “Chrystus Zmartwychwstał, prawdziwie Zmartwychwstał”!

Dzisiejszą kolektę, którą polecamy Waszej ofiarności, przeznaczamy na wszystkie potrzeby kościoła. Bóg zapłać za składane ofiary.

 1. Uroczyste Nieszpory Wielkanocne, na które serdecznie zapraszamy o godz. 16.00, Msza Święta popołudniowa o 16.30.
 2. Dziś rocznicę święceń kapłańskich obchodzi ks. abp Wiktor Skworc. Pamiętajmy o Nim i całym roczniku w modlitwie.
 3. W Poniedziałek Wielkanocny – msze święte sprawowane według porządku niedzielnego. Nieszporów nie będzie. Kolekta w drugi dzień świąt przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny UŚ i KUL.
 4. We Wtorek Wielkanocny - nabożeństwo ku czci św. Antoniego po mszy św. porannej. Adoracja Najśw. Sakramentu o godz. 17.00.
 5. W Środę Wielkanocną – nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Podziękowania i prośby można składać w zakrystii przed nabożeństwem.
 6. Poradnia Życia Rodzinnego dla narzeczonych i wszystkich zainteresowanych będzie czynna w środę od godz. 18.00 - 20.00 w kancelarii parafialnej.
 7. W Czwartek Wielkanocny - adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00.
 8. Biblioteka parafialna czynna będzie we wtorek od godz. 18.00 - 20.00 i w czwartek od 8.00 - 10.00.
 9. W Piątek Wielkanocny – modlimy się do Bożego Miłosierdzia. Msza św. z nabożeństwem o godzinie 11.00. Msza św. szkolna o godz. 16.30. Spowiedź od godz. 16.00. W tym dniu nie obowiązuje post piątkowy.
 10. Sakramentu chrztu św. udzielamy w przyszłą niedzielę o godzinie 15.00. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w piątek o godzinie 19.00.
 11. W Sobotę Wielkanocną - nabożeństwo do św. Maksymiliana o godzinie 17.30. Okazja do spowiedzi św. od godziny 17.00 a w tygodniu przed każdą Mszą św.
 12. W sobotę, czyli wigilię Uroczystości Bożego Miłosierdzia zapraszamy wszystkich do modlitewnego czuwania, które potrwa od godz. 20.00 - 22.00. Prosimy o przyniesienie ze sobą róż, które ofiarujemy Janowi Pawłowi II, a istotnym elementem czuwania będzie chwila jego śmierci  - godz. 21.37.
 13. Przyszłą niedzielę, II wielkanocną, obchodzimy jako święto Miłosierdzia. Jest to dzień kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII. Po każdej Mszy św. odbędzie się nabożeństwo i przekazanie kanonizacyjnej iskry miłosierdzia rodzinom naszej Parafii, którą przyniosła nasza młodzież. Prosimy więc o przyniesienie ze sobą świec.
 14. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Caritas archidiecezji.
 15. Wszystkim, którzy w tym roku zaangażowali się w przygotowanie obrzędów Triduum Paschalnego składamy serdeczne podziękowanie na ręce tych, którzy pracowali przy Ciemnicy i Bożym Grobie, Pani od dekoracji kwiatów, Paniom sprzątającym kościół, służbie liturgicznej, kościelnej scholii, Chórowi św. Maksymiliana oraz Orkiestrze KWK Mysłowice – Wesoła za udział w Wigilii Paschalnej. Dziękujemy księżom wikarym i ojcom Misjonarzom Oblatom za posługę w konfesjonale. Wszystkim za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 16. Wszystkim, którzy przesłali nam życzenia świąteczne składamy serdeczne podziękowanie.
 17. Dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świętej mają swoje spotkanie w sobotę. Szkoła Podstawowa nr 3 o godz. 15.00 a pozostałe szkoły o godz. 16.00 w kościele.
 18. Ogłoszenie dla Grupy Ojca Pio: Wielkanocne świętowanie przy stole zostało przeniesione na środę 23 kwietnia po mszy św. wieczornej. Msza św. nie ulega zmianie i zostanie odprawiona 30 kwietnia br.
 19. Dzieci Maryi chcące wyjechać na rekolekcje wakacyjne, dokonują osobistego zgłoszenia internetowego od Środy Wielkanocnej, po czym przynoszą Animatorkom w Sobotę Wielkanocną karty rekolekcyjne z wpłatą: 150 zł.
 20. Tegoroczny Konwent Wielkanocny z udziałem wszystkich kapłanów naszego Dekanatu odbędzie się w sobotę 26 kwietnia w parafii św. Józefa na Krasowach o godz. 10.00.
 21. Organizujemy wyjazd autokarem na pielgrzymkę mężczyzn do Piekar Śl. w niedzielę 25 maja. Zapisy w kancelarii, koszt 15 zł.
 22. Ikonę św. Rodziny z Nazaretu peregrynującą po rodzinach naszej parafii, można odbierać z zakrystii.
 23. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej m.in. „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Ola i Jaś”, „Rycerz Niepokalanej”, „Dzwonek Janowski”, „Cuda i Łaski”, „Miłujcie się” i inna prasa religijna.

Pragniemy Wam – Kochani Parafianie i Goście w dniu Zmartwychwstania Pańskiego złożyć serdeczne życzenia – niechaj Chrystus Zmartwychwstały napełnia wasze serca pokojem, radością, miłością i udziela wszelkich łask. Na nasze świętowanie niech nam Pan Bóg błogosławi.

 

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia Parafialne 2014 Ogłoszenia Parafialne 2014-04-20