Ogłoszenia Parafialne 2014-05-18

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP
i św. Maksymiliana Kolbe
pieczec ul. Cegielniana 7a
41-400 Mysłowice
tel.(32)2223121

DUSZPASTERSKIE OGŁOSZENIA PARAFIALNE
5. NIEDZIELA WIELKANOCNA
18.05.2014 r.

Każda Msza św. jest szczególnym spotkaniem z Chrystusem, który wspiera naszą chrześcijańską nadzieję i potęguje miłość. Dziś kieruje do nas Zbawiciel radosne słowa: „Niech się nie trwoży wasze serce. W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Idę przygotować wam miejsce”. Te słowa Jezusa rzucają wiele światła na całe nasze chrześcijańskie życie! Czy jednak dajemy temu świadectwo naszym codziennym postępowaniem?

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na utrzymanie naszego kościoła. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

 1. W czasie Mszy św. o godz. 10.30, dzieci ze Szkół Podstawowych nr 1 i 9 przystąpią do Pierwszej Komunii Św., a o godz. 12.00 dzieci do Wczesnej Komunii Św. Nabożeństwo majowe z udziałem wszystkich dzieci komunijnych o godz. 15.30. Msza św. popołudniowa o 16.30.
 2. Po każdej Mszy św. dopołudniowej zapraszamy do naszego klubu, aby nabyć ciekawe książki, pamiątki komunijne i różne dewocjonalia.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • środa – Św. Jana Nepomucena, prezb. i męcz.
  • sobota – NMP Wspomożycielki Wiernych
 4. Zapraszamy Parafian do udziału w nabożeństwach majowych codziennie o godz. 17.30.
 5. W poniedziałek - modlimy się za ks. abp. Wiktora Skworca, który obchodzi swoje urodziny. Również w tym dniu można odebrać pamiątki z wystawy po mszy św. wieczornej.
 6. We wtorek - nabożeństwo ku czci św. Antoniego po mszy św. porannej. Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00.
 7. W środę – majowe z nowenną do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Podziękowania i prośby można składać w kaplicy Matki Bożej lub zakrystii przed nabożeństwem.
 8. W środę - urodziny obchodzi ks. wikary Krzysztof Gembara. Msza św. w jego int. w dzień ur. o godz. 7.00 i w przyszłą niedzielę o godz. 12.00. Zapraszamy do udziału.
 9. Zapraszamy na spotkanie Rady Parafialnej w środę o godz. 19.00.
 10. W czwartek - Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00.
 11. W piątek – Msza św. szkolna o godz. 16.30. Spowiedź dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej od godz. 16.00.
 12. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w piątek o godzinie 19.00.
 13. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. a w sobotę od godz. 17.00.
 14. Kolekta przyszłej niedzieli jako specjalna przeznaczona będzie na remont budynku po hospicjum.
 15. Ikonę św. Rodziny z Nazaretu peregrynującą po rodzinach naszej parafii, można odbierać z zakrystii.
 16. Wyjazd dzieci komunijnych do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic odbędzie się w sobotę 24 maja o godz. 8:00. Zbiórka przy kościele o godz. 7.45. Zabieramy ze sobą stroje komunijne.
 17. W przyszłą niedzielę przypada pielgrzymka mężów i młodzieńców do MB Piekarskiej. Wyjazd autokaru z naszej parafii o godz. 7.00. Zapraszamy naszych Panów do udziału w tej dorocznej pielgrzymce. Okazja do spowiedzi dla pielgrzymów w sobotę od godz. 17.00. Ponad to PTTK oddział w Mysłowicach zaprasza do wyjazdu rowerowego na pielgrzymkę. Zbiórka o godz. 7.00 przy kościele NSPJ.
 18. Dzisiaj odbywa się Archidiecezjalne Świętowanie Jubileuszy Małżeńskich. W Archikatedrze Katowickiej Chrystusa Króla o godz. 12.00 na Mszy św. małżonkowie odnowią przyrzeczenia małżeńskie i każda para otrzyma indywidualne błogosławieństwo.
 19. Regionalny Dzień Skupienia ADŚ odbędzie się 7 czerwca w Turzy Śląskiej. Serdecznie zapraszamy członków ADŚ. Wyjazd spod kościoła autokarem, zapisy u zelatorek.
 20. Pragniemy poinformować wszystkich zainteresowanych Pierwszą Komunią w przyszłych latach, że na terenie Archidiecezji Katowickiej przyjęta została następująca zasada: Jeżeli jest jednorodna grupa sześciolatków w szkole to Komunia odbędzie się w klasie III, jeżeli klasa składa się z uczniów 6-letnich i 7-letnich to w klasie II. Wczesna Komunia nie ulega zmianie.
 21. W całej Polsce organizowana jest przez Kirche In Not (Pomoc Kościołowi w Potrzebie) zbiórka elektrośmieci. W ten sposób niesiona jest pomoc wspólnotom Kościoła misyjnego, ofiarom wojen, prześladowań i kataklizmów przez budowanie kolejnych studni, szkół i szpitali. Zachęcamy naszą wspólnotę parafialną do aktywnego udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Wszelkie informacje są na ulotkach wyłożonych przy naszej prasie. Zbiórka odbędzie się w naszej Parafii w piątek 30 maja. Zużyty sprzęt składamy w godzinach od 15.00 do 17.00 na parkingu przed kościołem, skąd o godz. 17.00 zostanie zabrany. Urzędy, szkoły czy firmy prywatne mogą otrzymać stosowne zaświadczenia o ze złomowaniu sprzętu.
 22. Pielgrzymka dzieci wczesno- i pierwszokomunijnych do Katedry Chrystusa Króla w Katowicach odbędzie się  w niedzielę 22 czerwca. Wszystkich chętnych do udziału w tej pielgrzymce prosimy o zgłoszenie się do wtorku 28 maja w kancelarii parafialnej.
 23. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę dziękczynną do Św. Jana Pawła II od 4 – 11 sierpnia 2014 r. W programie pielgrzymki przewidziane jest zwiedzanie Wenecji, Orvieto (miejsce cudu eucharystycznego), Rzym, Watykan, San Marino, Padwa (św. Antoni). Szczegółowy plan zamieszczony jest w gablotkach i na stronie internetowej www.kolbe-myslowice.pl. Zapisy w kancelarii par. do 30 czerwca.
 24. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do kupienia m.in. „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Ola i Jaś”, „Rycerz Niepokalanej”, „List”, „Drogi Misyjne”, „Cuda i Łaski”, „Dzwonek Janowski”, i inna prasa religijna.

Serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary, a na dzień Pański nam wszystkim tutaj zgromadzonym niech Pan Bóg błogosławi.

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia Parafialne 2014 Ogłoszenia Parafialne 2014-05-18