Ogłoszenia Parafialne 2014-07-27

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP
i św. Maksymiliana Kolbe
pieczec ul. Cegielniana 7a
41-400 Mysłowice
tel.(32)2223121

DUSZPASTERSKIE OGŁOSZENIA PARAFIALNE
17. NIEDZIELA ZWYKŁA
27.07.2014 r.

Poprzez przypowieści o skarbie na roli i drogocennej perle, Chrystus chce abyśmy przyjrzeli się dokładnie naszemu życiu i odpowiedzieli o jakie skarby w życiu tak naprawdę zabiegamy? W dokonywanych wyborach potrzeba ciągle radykalnych zmian, tak by ostatecznie zabiegać o ten najcenniejszy skarb jakim jest życie w Miłości Chrystusowej i o tą najcenniejszą perłę jaką jest życie wieczne w blasku zbawienia.

Kolekta w dniu dzisiejszym przeznaczona jest na utrzymanie naszej Parafii. Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary.

 1. Nieszpory o godz.16.00, Msza św. popołudniowa z udzielaniem sakramentu Chrztu św. o godz. 16.30 a wieczorna o 20.00.
 2. Poświęcenie samochodów i błogosławieństwo kierowców dzisiaj po każdej Mszy św.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • wtorek – św. Marty
  • czwartek – św. Ignacego z Loyoli, bpa i dK
  • piątek – św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dK 
 4. WE WTOREK - Nabożeństwo ku czci św. Antoniego po mszy św. porannej. Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00.
 5. W ŚRODĘ - Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Podziękowania i prośby można składać w kaplicy lub zakrystii.
 6. W tym tygodniu przypadają: czwartek przed I piątkiem, I piątek, I sobota miesiąca.
 7. W CZWARTEK - Msza o nowe święte powołania kapłańskie, zakonne, misyjne o godz. 7.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 8. W PIĄTEK – Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po mszy porannej i o godz. 17.30. Od tego dnia rozpoczyna się miesiąc sierpień, w którym wzywamy do trzeźwości i abstynencji. W kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy została wystawiona Księga Trzeźwości, w której można wpisać postanowienia abstynencji czasowej lub całkowitej.
 9. W SOBOTĘ - Nabożeństwo ku czci Najśw. Maryi Panny po mszy św. porannej. Odwiedziny chorych odbędą się od godz. 8.00. Chorych zgłaszamy w zakrystii lub kancelarii paraf. do czwartku. Wieczór ze św. Janem Pawłem II o godz. 17.00.
 10. W sobotę 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz spełnią zwykłe warunki odpustu.
 11. W okresie wakacyjnym okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św. a w sobotę od godz. 17.30.
 12. W NIEDZIELĘ – Panie z Zespołu Charytatywnego po każdej mszy św. zbierać będą ofiary dla potrzebujących z naszej parafii. Kolekta przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny UŚ.
 13. Ikonę św. Rodziny z Nazaretu peregrynującą po rodzinach naszej parafii, można odbierać z zakrystii.
 14. Odpust parafialny ku czci św. Maksymiliana przeżywać będziemy w tym roku w niedzielę 10 sierpnia.
 15. W dniach 2 i 3 sierpnia 2014 r. na terenie Hotelu Trojak przy ul. Stadionowej w Mysłowicach odbędzie się „Międzynarodowa Wystawa Kwiatów i Kompozycji Kwiatowych” pod Honorowym Patronatem Wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej oraz Prezydenta Miasta Mysłowic Edward Lasoka. Uroczyste otwarcie odbędzie się w sobotę o godz. 10.00. Serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Mysłowic organizatorzy: Firma Purus oraz Stowarzyszenie Rybnicki Klub Miłośników Kwiatów. WSPĘP WOLNY.
 16. Organizujemy wyjazd autokarem na pielgrzymkę kobiet do Piekar Śląskich w niedzielę 17 sierpnia; oraz jednodniową pielgrzymkę do mniej znanych sanktuariów woj. Śląskiego: Koziegłówki, Mzyki i Leśniów. Termin wyjazdu 2 październik (czwartek), koszt 50 zł. Zapisy w kancelarii.
 17. W sobotę 27 września organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium św. O. Pio w Górce Przeprośnej oraz na Jasną Górę. Wyjazd ok. godz. 13.00 powrót po Apelu Jasnogórskim. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 18. Bardzo serdecznie prosimy Parafian o przynoszenie fantów na wrześniowy festyn parafialny. Można je przynosić do kancelarii lub zakrystii. W związku z festynem organizujemy konkurs plastyczny dla dzieci na plakat – „moja rodzina w Roku Rodziny”. Prace prosimy dostarczyć do kancelarii lub zakrystii do końca wakacji.
 19. W trwającym okresie wakacji i urlopów zachęcamy wiernych udziału we mszy św. oraz do poświęcenia więcej czasu na modlitwę, czytanie Pisma św., książek i czasopism religijnych. Dziś można nabyć: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Dzwonek Janowski”.

Serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary, a na dzień Pański nam wszystkim tutaj zgromadzonym niech Pan Bóg błogosławi.

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia Parafialne 2014 Ogłoszenia Parafialne 2014-07-27