Ogłoszenia Parafialne 2014-08-03

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP
i św. Maksymiliana Kolbe
pieczec ul. Cegielniana 7a
41-400 Mysłowice
tel.(32)2223121

DUSZPASTERSKIE OGŁOSZENIA PARAFIALNE
18. NIEDZIELA ZWYKŁA
03.08.2014 r.

Jezus nie przemienia kamienia w chleb, gdyż nie czyni rzeczy nieużytecznych i służących złej sprawie. Dokonuje natomiast rozmnożenia chleba, ponieważ zaspokaja to w konkretnym momencie prawdziwe ludzkie potrzeby. Stąd wynika, że Bóg nie spełnia niczyich zachcianek, nie interweniuje na pokaz, ale działa wówczas, gdy Jego pomoc jest niezbędna i gdy ludzkie siły nie wystarczają.

Kolekta w dniu dzisiejszym przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ. Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary.

 1. Nabożeństwo do Najświętszego Serca PJ o godz.16.00. Msza św. popołudniowa o godz. 16.30 a wieczorna recytowana o 20.00.
 2. W SIERPNIU – MIESIĄCU TRZEŹWOŚCI – w kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy została wystawiona Księga Trzeźwości, w której można wpisać postanowienia abstynencji czasowej lub stałej.
 3. Panie z Zespołu Charytatywnego zbierają dzisiaj przed kościołem ofiary dla potrzebujących naszej Parafii.
 4. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • poniedziałek – św. Jana Marii Vianney’a, prezb.
  • środa – ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO
  • piątek – św. Dominika, prezb.
  • sobota – ŚWIĘTO ŚW. TERESY BENEDYKTY OD KRZYŻA (EDYTY STEIN), dz. i męcz., patronki Europy
 5. WE WTOREK - Nabożeństwo ku czci św. Antoniego po mszy św. porannej. Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00.
 6. W ŚRODĘ - Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Podziękowania i prośby można składać w kaplicy lub zakrystii.
 7. W CZWARTEK - Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 8. W SOBOTĘ – Dzień skupienia dla narzeczonych o godz. 15.00. Nabożeństwo ku czci św. Maksymiliana o godz. 17.30. „Wieczór modlitwy uwielbienia” o godz. 19.00, na który serdecznie zapraszamy.
 9. W okresie wakacyjnym okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św. a w sobotę od godz. 17.30.
 10. W NIEDZIELĘ – przeżywać będziemy Odpust parafialny ku czci św. Maksymiliana. Zapraszamy do uczestnictwa w sumie odpustowej o godz. 11.00, która sprawowana będzie za wszystkich Parafian i Ofiarodawców. Kazanie odpustowe wygłosi ks. dr Zbigniew Zieliński. Zapraszamy wszystkie poczty sztandarowe i osoby w strojach regionalnych. Uroczyste nieszpory odpustowe o godz. 16.00. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby parafii.
 11. Zwracamy się z prośbą do wszystkich, którzy mają w domach stroje regionalne, które nie są używane o podarowanie lub odsprzedanie ich do naszej parafialnej izby pamięci.
 12. Tradycyjnie po Odpuście we wtorek 12 sierpnia zapraszamy na „Dzień Chorych”. Msza św. w int. chorych i starszych parafian odprawiona zostanie o godz. 9.00.
 13. Ikonę św. Rodziny z Nazaretu peregrynującą po rodzinach naszej parafii, można odbierać z zakrystii.
 14. Organizujemy wyjazd autokarem na pielgrzymkę kobiet do Piekar Śląskich w niedzielę 17 sierpnia; oraz jednodniową pielgrzymkę do mniej znanych sanktuariów woj. Śląskiego: Koziegłówki, Mzyki i Leśniów. Termin wyjazdu 2 październik (czwartek), koszt 50 zł. Zapisy w kancelarii.
 15. W sobotę 27 września organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium św. O. Pio w Górce Przeprośnej oraz na Jasną Górę. Wyjazd ok. godz. 13.00 powrót po Apelu Jasnogórskim. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 16. Bardzo serdecznie prosimy Parafian o przynoszenie fantów na wrześniowy festyn parafialny. Można je przynosić do kancelarii lub zakrystii. W związku z festynem organizujemy konkurs plastyczny dla dzieci na plakat – „moja rodzina w Roku Rodziny”. Prace prosimy dostarczyć do kancelarii lub zakrystii do końca wakacji.
 17. W trwającym okresie wakacji i urlopów zachęcamy wiernych udziału we mszy św. oraz do poświęcenia więcej czasu na modlitwę, czytanie Pisma św., książek i czasopism religijnych. Dziś można nabyć: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Dzwonek Janowski”.

Serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary, a na dzień Pański nam wszystkim tutaj zgromadzonym niech Pan Bóg błogosławi.

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia Parafialne 2014 Ogłoszenia Parafialne 2014-08-03