Ogłoszenia Parafialne 2014-09-14

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP
i św. Maksymiliana Kolbe
pieczec ul. Cegielniana 7a
41-400 Mysłowice
tel.(32)2223121

DUSZPASTERSKIE OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NIEDZIELA PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO
14.09.2014 r.

Kościół w Krzyżu Jezusa widział zawsze ołtarz, na którym Syn Boży dokonał zbawienia świata. Dlatego każda jego cząstka, tak obficie zroszona Jego Najświętszą Krwią, doznawała zawsze szczególnej czci. Nie chodzi w tym wypadku o autentyczność poszczególnych relikwii, ale o fakt, że przypominają one Krzyż Chrystusa i wielkie dzieło, jakie się na nim dokonało dla dobra rodzaju ludzkiego.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

 1. Nieszpory o godz.16.00. Msza św. popołudniowa. o godz. 16.30.
 2. Po każdej Mszy św. dopołudniowej zapraszamy do naszego klubu, aby nabyć ciekawe książki, kartki, kalendarze misyjne i dewocjonalia.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • poniedziałek – NMP Bolesnej
  • wtorek – św. męcz. Korneliusza, pap. i Cypriana, bpa
  • czwartek - Święto św. Stanisława Kostki, zak., patrona Polski i młodzieży
  • sobota – św. męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezb., Pawła Chong Hasang i Tow.
 4. W PONIEDZIAŁEK – 15 września po mszy św. porannej zapraszamy członków ADŚ na spotkanie w klubie „U Plebana”. Od jutra przyjmujemy intencje mszalne na przyszły rok. Przez 2 tygodnie zapisywać będziemy int. jubileuszowe i terminy ślubów, a później Msze św. za zmarłych. W związku z int. prosimy o ich potwierdzanie na miesiąc przed ich odprawieniem.
 5. WE WTOREK – nabożeństwo ku czci św. Antoniego po mszy św. porannej. Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00.
 6. W ŚRODĘ - Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Podziękowania i prośby można składać w kaplicy lub zakrystii. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się w tym roku szkolnym do I Komunii Św. ze szkół podstawowych nr 1 i 9 bezpośrednio po mszy św. wieczornej w kościele. Po mszy św. wieczornej odbędzie się katecheza dla dorosłych w klubie „U Plebana”.
 7. W CZWARTEK – Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 8. W PIĄTEK – Msza św. do Miłosierdzia Bożego z nabożeństwem o godz. 11.00. Msza św. szkolna o godz. 16.30. Spowiedź dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej od godz.16.00.
 9. W SOBOTĘ – Nabożeństwo do św. Maksymiliana o godz. 17.30. Spowiedź św. od godz. 17.00 a w tygodniu przed każdą mszą św. „Wieczór modlitwy uwielbienia” o godz. 19.00, na który serdecznie zapraszamy.
 10. W NIEDZIELĘ – Przeżywać będziemy 15-lecie ADŚ. Uroczysta Msza św. o godzinie 12.00, którą sprawował będzie dyrektor ADŚ ks. Antoni Żebrowski. Kolekta przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny UŚ. W Katedrze katowickiej o godz. 14.00 obchodzony będzie Dzień Wspólnoty Ruchu Dzieci Maryi.
 11. W dniach 14 do 20 września przeżywać będziemy Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego. W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
 12. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim którzy zaangażowali się w zorganizowanie XIV BEZALKOHOLOWEGO FESTYNU PARAFIALNEGO.
 13. Zapraszamy dzieci i młodzież do zaangażowania się w grupy parafialne, których spotkania będą odbywały się w każdy piątek dla wspólnoty Ruchu Światło – Życie tzw. Oazy o godz. 18.45 i w każdą sobotę dla wspólnot: Ministrantów o godz. 9.00; Dzieci Maryi o godz. 10.00; Scholii o godz. 11.15.
 14. Młodzież klas III gimnazjalnych, która pragnie przygotować się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej Parafii składa w kancelarii parafialnej własnoręcznie napisane podanie wraz ze wszystkimi danymi do końca września.
 15. Biblioteka parafialna czynna będzie we wtorki i czwartki od 18.00 do 20.00 w klubie „U Plebana”.
 16. W dniach 16 i 17 października br. w katowickim Spodku z okazji obchodów XIV Dnia Papieskiego twórcy ubiegłorocznego spektaklu „Franciszek – wezwanie z Asyżu” wystawią mega widowisko „Exodus”. Jest to współczesna interpretacja starotestamentalnej Księgi Wyjścia z udziałem 400 wykonawców. Bilety do nabycia w naszej parafii na dzień 17.10. - piątek (w cenie 30 zł.) oraz na Ticketpro.
  Podczas spektaklu będzie można wesprzeć fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 17. Ikonę św. Rodziny z Nazaretu peregrynującą po rodzinach naszej parafii, można odbierać z zakrystii.
 18. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do kupienia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Rycerz Niepokalanej”, „Misyjne Drogi”, „Ola i Jaś” z płytą, „Dzwonek Janowski” i inna prasa religijna.

Serdeczne Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary, a na cały dzień i wszystkie dni tygodnia niech nam Pan Bóg błogosławi.

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia Parafialne 2014 Ogłoszenia Parafialne 2014-09-14