Ogłoszenia Parafialne 2014-09-28

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP
i św. Maksymiliana Kolbe
pieczec ul. Cegielniana 7a
41-400 Mysłowice
tel.(32)2223121

DUSZPASTERSKIE OGŁOSZENIA PARAFIALNE
26 NIEDZIELA ZWYKŁA
28.09.2014 r.

Uczestnicząc w Świętej Ofierze, podziękujmy dziś Bogu za to, że nam zaufał, że powołał nas do świata wiary. W tej wielkiej dezorientacji, która w tym momencie króluje w naszym narodzie, podnieśmy głowę. Odkryjmy na nowo Chrystusa. Uwierzmy w to, że On nie zawodzi. Otwórzmy zakurzone Boże prawo i na Chrystusie starajmy się budować nasze życie. Właśnie na Nim, bo On był gotów poświęcić swoje życie, aby nas nie zawieść. W każdej chwili warto mieć takiego przyjaciela, taki punkt oparcia.

Dzisiejsza kolekta jako specjalna przeznaczona jest na remont domu parafialnego.
Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 1. Sakramentu Chrztu św. udzielamy w czasie Mszy św. o godz. 15.00. Nieszpory o godz.16.00. Msza św. popołudniowa o godz. 16.30.
 2. Po każdej mszy św. dopołudniowej zapraszamy do naszego klubu, aby nabyć ciekawe książki, kartki, kalendarze, różańce i dewocjonalia.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • poniedziałek – ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH ARCHANIOŁÓW MICHAŁA, GABRIELA I RAFAŁA
  • wtorek – św. Hieronima, prezb. i dK
  • środa – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dz. i dK.
  • czwartek – św. Aniołów Stróżów
  • sobota – św. Franciszka z Asyżu
 4. W PONIEDZIAŁEK – spotkanie katechetyczne dla 5-latków odbędzie się o godz. 16.30 a dla dzieci przygotowujących się do Wczesnej Komunii Św. o godz. 17.00 w klubie „U Plebana”.
 5. WE WTOREK – nabożeństwo ku czci św. Antoniego po mszy św. porannej. Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00. Msza św. za zmarłych Parafian o godzinie 18.00.
 6. W ŚRODĘ – rozpoczynamy miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy w tygodniu o godz. 17.15 a w niedzielę o godz. 15.45. Zapraszamy do licznego udziału w tych nabożeństwach – dorosłych, młodzież i dzieci, które zbierają obrazki. Nabożeństwa przygotowują i rozważają poszczególne grupy parafialne. Plan nabożeństw wydrukowany jest w „Dzwonku Janowskim” i wywieszony w gablotkach. Dla dzieci organizujemy konkurs na „ręcznie robiony różaniec” i potrwa do końca października. W środę nabożeństwo różańcowe jest połączone z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Podziękowania i prośby można składać w kaplicy lub zakrystii.
 7. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca.
 8. W CZWARTEK – Msza św. o nowe święte powołania kapłańskie, zakonne, misyjne o godz. 7.00 , a adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 9. W PIĄTEK – Nabożeństwo do NSPJ po Mszy św. porannej. Msza św. dla wszystkich dzieci o godz. 16.30, na której zostaną poświęcone różańce dla dzieci klas 2. Spowiedź dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej od godz.15.45. Nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15. Młodzież zapraszamy na Mszę św. o godz. 19.00. Przed mszą św. okazja do spowiedzi dla młodzieży a po niej spotkanie grupy przygotowującej się do bierzmowania od ubiegłego roku oraz obecnych klas III gimnazjalnych, którzy złożyli podania w kancelarii, zapraszamy także ich rodziców.
 10. W SOBOTĘ – Nabożeństwo do Matki Bożej po Mszy św. porannej. Obchód chorych odbędzie się od godz. 8.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Wieczór ze św. Janem Pawłem II o godz. 17.00 i połączony będzie z nabożeństwem różańcowym. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św. a w sobotę od godz. 17.00.
 11. W NIEDZIELĘ –  Za tydzień panie z Zespołu Charytatywnego zbierać będą przed kościołem ofiary na potrzebujących z naszej Parafii. Kolekta przeznaczona będzie na WŚSD w Katowicach.
 12. W związku z przyjmowaniem intencji na rok 2015, prosimy o ich potwierdzanie na miesiąc przed ich odprawieniem, gdyż zmiany intencji nie mogą być dokonywane w okresie 2 tygodni przed ich zredagowaniem i wydrukowaniem.
 13. Zapraszamy dzieci i młodzież do zaangażowania się w grupy parafialne, których spotkania będą odbywały się w każdy piątek dla wspólnoty Ruchu Światło – Życie o godz. 18.45 i w każdą sobotę dla wspólnot: Ministrantów o godz. 9.00; Dzieci Maryi o godz. 10.00 (pierwsze spotkanie 4 października); Scholii o godz. 11.15.
 14. Biblioteka parafialna czynna jest we wtorki i czwartki od godz. 18.00 do 20.00 w klubie „U Plebana”.
 15. W dniach 16 i 17 października br. w katowickim Spodku z okazji obchodów XIV Dnia Papieskiego, będzie wystawione mega widowisko pt.: „Exodus”. Jest to współczesna interpretacja starotestamentalnej Księgi Wyjścia z udziałem 400 wykonawców. Bilety do nabycia w naszej parafii na dzień 17.10. - piątek (w cenie 30 zł) oraz na www.ticketpro.pl . Podczas spektaklu będzie można wesprzeć fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 16. Wyjazd pielgrzymów do Koziegłówek, Mzyków i Leśniowa w czwartek 2 października o godz. 8.30.
 17. Regionalny Dzień Skupienia ADŚ odbędzie się 11 października br. (sobota) w Piekarach Śl. Zapisy u Zelatorek. Wyjazd o godz. 7.30 spod kościoła.
 18. W sobotę 4 października odbędzie się pielgrzymka nauczycieli do MB Piekarskiej pod hasłem: „Nauczyciel świadkiem Chrystusa w szkole”. Początek godz.10.00. Zapraszamy wszystkich nauczycieli.
 19. Ikonę św. Rodziny z Nazaretu peregrynującą po rodzinach naszej parafii, można odbierać z zakrystii.
 20. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do kupienia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Rycerz Niepokalanej”, „Cuda i Łaski”, „Ola i Jaś”, „Dzwonek Janowski” i inna prasa religijna.

Serdeczne Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary, a na cały dzień i wszystkie dni tygodnia niech nam Pan Bóg błogosławi.

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia Parafialne 2014 Ogłoszenia Parafialne 2014-09-28