Dobre Oblicza Jana Pawła II

Przesłania

"Jest rzeczą niesłychanie doniosłą, aby w młodości - w tym wieku, w którym budzą się nowe uczucia miłości, uczucia decydujące nieraz o całym życiu - chodzić z takim dojrzałym wewnętrznym programem miłości, właśnie takim, o jakim mówi Apel Jasnogórski.
Odpowiadając na miłość, którą jesteśmy odwiecznie umiłowani przez Ojca w Chrystusie, odpowiadając na nią zarazem jako na miłość macierzyńską Bogarodzicy - sami uczymy się miłości. Pani Jasnogórska jest nauczycielką pięknej miłości dla wszystkich. jasna góraJest to zaś szczególnie ważne dla was, młodych. W was bowiem rozstrzyga się ów kształt miłości, jaką będzie miało całe wasze życie. A przez was - życie ludzkie na ziemi polskiej. Życie małżeńskie, rodzinne, społeczne, patriotyczne - ale także: życie kapłańskie, zakonne, misyjne. Każde życie określa się i wartościuje poprzez wewnętrzny kształt miłości. Powiedz mi, jaka jest twoja miłość - a powiem ci, kim jesteś."


Druga pielgrzymka Jana Pawła II do Ojczyzny
Apel Jasnogórski, Częstochowa, 18 czerwca 1983

Przygotowania do Kanonizacji...

Kiedy pojawia się w naszym życiu jakieś ważne wydarzenie, czy uroczystość rodzinna chcemy je uwiecznić. Chyba nie ma wśród nas osoby, która nie miałaby albumu ze zdjęciami. Upamiętniamy chrzty, komunie, śluby, urodziny a nawet wyjazdy wakacyjne. Po jakimś czasie wracamy do tych pięknych chwil, wspominając stare dobre czasy. To okazja do wzruszeń, przeżycia jeszcze raz radości i szczęścia.
Dla milionów Polaków takim wyjątkowym wydarzeniem był wybór na papieża Karola Wojtyły...

Wielu z nas doskonale pamięta ten dzień - 16 października 1978 roku - o godzinie 17.15  usłyszeliśmy z okna papieskiego słowa: "Habemus papam…" – mamy papieża.
Nikt wtedy nawet nie przypuszczał, że papieżem zostanie Polak. Od tej chwili rozpoczął się niesamowity pontyfikat. Dzień po dniu, rok po roku, byliśmy świadkami wielkich wydarzeń, a przede wszystkim, mogliśmy widzieć własnymi oczami jak wzrasta świętość Jana Pawła II.

Przez 27 tygodni będziemy wspominać wybrane wydarzenia pontyfikatu Jana Pawła II w formie kroniki na podstawie książki Grzegorza Polaka "Kronika pontyfikatu".
W każdym numerze będzie także krótki życiorys wybranego świętego czy błogosławionego, którego Jan Paweł  II wyniósł na ołtarze. Potraktujmy tę lekturę, jako duchowe przygotowanie do kanonizacji bł. Jana Pawła II.

Grzegorz Wrona

papa jp

 

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home bł. JAN PAWEŁ II