Dobre Oblicza Jana Pawła II

Przesłania

"Wiemy, że tu, na tym miejscu, na Westerplatte, we wrześniu 1939 roku, grupa młodych Polaków, żołnierzy, pod dowództwem majora Henryka Sucharskiego, trwała ze szlachetnym uporem, podejmując nierówną walkę z najeźdźcą. Walkę bohaterską.
Pozostali w pamięci narodu jako wymowny symbol. Trzeba, ażeby ten symbol wciąż przemawiał, ażeby stanowił wyzwanie dla coraz nowych ludzi i pokoleń Polaków.

Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje "Westerplatte". Jakiś wymiar zadań,pomnik które musi podjąć i wypełnić. Jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć. Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić. Nie można "zdezerterować".
Wreszcie - jakiś porządek prawd i wartości, które trzeba "utrzymać" i "obronić", tak jak to Westerplatte, w sobie i wokół siebie. Tak, obronić - dla siebie i dla innych."


Jan Paweł II do młodzieży - Westerplatte; Gdańsk, 12 czerwca 1987 roku.

Przygotowania do Kanonizacji...

Kiedy pojawia się w naszym życiu jakieś ważne wydarzenie, czy uroczystość rodzinna chcemy je uwiecznić. Chyba nie ma wśród nas osoby, która nie miałaby albumu ze zdjęciami. Upamiętniamy chrzty, komunie, śluby, urodziny a nawet wyjazdy wakacyjne. Po jakimś czasie wracamy do tych pięknych chwil, wspominając stare dobre czasy. To okazja do wzruszeń, przeżycia jeszcze raz radości i szczęścia.
Dla milionów Polaków takim wyjątkowym wydarzeniem był wybór na papieża Karola Wojtyły...

Wielu z nas doskonale pamięta ten dzień - 16 października 1978 roku - o godzinie 17.15  usłyszeliśmy z okna papieskiego słowa: "Habemus papam…" – mamy papieża.
Nikt wtedy nawet nie przypuszczał, że papieżem zostanie Polak. Od tej chwili rozpoczął się niesamowity pontyfikat. Dzień po dniu, rok po roku, byliśmy świadkami wielkich wydarzeń, a przede wszystkim, mogliśmy widzieć własnymi oczami jak wzrasta świętość Jana Pawła II.

Przez 27 tygodni będziemy wspominać wybrane wydarzenia pontyfikatu Jana Pawła II w formie kroniki na podstawie książki Grzegorza Polaka "Kronika pontyfikatu".
W każdym numerze będzie także krótki życiorys wybranego świętego czy błogosławionego, którego Jan Paweł  II wyniósł na ołtarze. Potraktujmy tę lekturę, jako duchowe przygotowanie do kanonizacji bł. Jana Pawła II.

Grzegorz Wrona

papa jp

 

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home bł. JAN PAWEŁ II