Dobre Oblicza Jana Pawła II

Przesłania

"Chrystusowa moc jest potrzebna, aby nie ulec pokusie rezygnacji, obojętności, zwątpienia czy wewnętrznej, jak to się mówi, emigracji; pokusie wielorakiej ucieczki od świata, od społeczeństwa, od życia, także ucieczki w znaczeniu dosłownym - opuszczania Ojczyzny; pokusie beznadziejności, która prowadzi do samozniszczenia własnej osobowości, własnego człowieczeństwa poprzez alkoholizm, narkomanię, nadużycia seksualne, szukanie doznań, wyżywanie się w sektach czy innych związkach, które są tak obce kulturze, tradycji i duchowi naszego narodu.pomink

Ta moc jest potrzebna, ażeby umieć samemu docierać do źródeł poznania prawdziwej nauki Chrystusa i Kościoła, zwłaszcza wtedy, gdy na różne sposoby usiłuje się was przekonać, że to, co "naukowe" i "postępowe" zaprzecza Ewangelii, gdy ofiarowuje się wam wyzwolenie i zbawienie bez Boga, czy nawet wbrew Bogu."

 

Jan Paweł II do młodzieży - Westerplatte; Gdańsk, 12 czerwca 1987 roku.

Przygotowania do Kanonizacji...

Kiedy pojawia się w naszym życiu jakieś ważne wydarzenie, czy uroczystość rodzinna chcemy je uwiecznić. Chyba nie ma wśród nas osoby, która nie miałaby albumu ze zdjęciami. Upamiętniamy chrzty, komunie, śluby, urodziny a nawet wyjazdy wakacyjne. Po jakimś czasie wracamy do tych pięknych chwil, wspominając stare dobre czasy. To okazja do wzruszeń, przeżycia jeszcze raz radości i szczęścia.
Dla milionów Polaków takim wyjątkowym wydarzeniem był wybór na papieża Karola Wojtyły...

Wielu z nas doskonale pamięta ten dzień - 16 października 1978 roku - o godzinie 17.15  usłyszeliśmy z okna papieskiego słowa: "Habemus papam…" – mamy papieża.
Nikt wtedy nawet nie przypuszczał, że papieżem zostanie Polak. Od tej chwili rozpoczął się niesamowity pontyfikat. Dzień po dniu, rok po roku, byliśmy świadkami wielkich wydarzeń, a przede wszystkim, mogliśmy widzieć własnymi oczami jak wzrasta świętość Jana Pawła II.

Przez 27 tygodni będziemy wspominać wybrane wydarzenia pontyfikatu Jana Pawła II w formie kroniki na podstawie książki Grzegorza Polaka "Kronika pontyfikatu".
W każdym numerze będzie także krótki życiorys wybranego świętego czy błogosławionego, którego Jan Paweł  II wyniósł na ołtarze. Potraktujmy tę lekturę, jako duchowe przygotowanie do kanonizacji bł. Jana Pawła II.

Grzegorz Wrona

papa jp

 

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home bł. JAN PAWEŁ II